Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet kideríteni?

Hogyan lehet kideríteni?

Figyelt kérdés
Egy iPhone Xr mobiltelefont tervezek venni a napokban, de kételyeim vannak a felől hogy az eladó jóval olcsóbban adja mint amennyi lenne. Illetve az van írva hogy a garancia “2019.11.29” jár le de a telefon új fóliás dobozos nem értem mert én úgy tudom a garancia a telefon aktiválásától érvényes. Nos érdemes megvenni vagy ez valami humbuk? Lehet hogy szolgáltatótol vette a 4dbot és nem akarja fizetni a részletet majd és letiltják a telót? Hogyan lejet kideríteni hogy a telefont szolgáltatótol vették?
2019. jún. 15. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Eleve ne vegyél mutyis embertől telefont. Neked se tart tovább bemenni a szolgáltatóhoz és megkíméled magad az aggódástól.
2019. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ott meg a többszörösét fizetem vissza. Nem vagyok elofizeteses nem is akarok az lenni..
2019. jún. 15. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet kideríteni?"

Úgy, hogy amikor már megvetted és az eladó messze jár és a hívásaidra sem válaszol, rájössz hogy valami nem kerek, de addigra késő.

Neked kell mérlegelned hogy megéri-e a vélt-remélt spórolás reményében kockáztatni.

Mit bukhatsz? Mindent. Egy használhatatlan telőt alkatrész árban lehet elpasszolni, de még ott is alkudoznak érte.

Még az sem számít, ha egy használt mobilos boltból veszed, mert később azt is letagadja hogy valaha látott, és mehetsz a sóhivatalba. Még az sem számít ha akármilyen papírod van, meg az se ha aláírja neked hogy teszem azt garanciát vállal letiltás ellen, vagy akármi. Ilyen nincs, ha mégis belemész és letiltják, a papírodat hiába lobogtatod, mindenki nagy ívben le fogja sz@rni. És még fogyasztóvédelemhez se mehetsz, mert ez nem az ő asztaluk. Perelhetnél akár, de értelme nulla.

Szóval ha szivatni akarod magad, ne tőlünk kérj hozzá segítséget.

A kérdést értem egyébként, de a csalánt mindenki a saját farkával veri ha érted.

2019. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet kideríteni, de itt is igaz, ha túl olcsó az már gyanús. Biztos hogy ő 11.29-én vette ezért addig szól a garancia. Ha ki sincs bontva és nagyon olcsó akkor rizikós, de te semmivel nem tudod lebuktatni...
2019. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

"De ott meg a többszörösét fizetem vissza. Nem vagyok elofizeteses nem is akarok az lenni.."

Valamit valamiért.

Közép út nincs.

Mesélek egy sztorit, nem pont ide vág, de csak azért írom le, hogy mibe lehet beleszaladni bármikor. Sok évvel ezelőtt történt, már rég óta javítok mobilokat.

Jött egy tag egy délután, hogy elromlott a telója, nézzem meg mi a baja, mert leejtette. Montam hogy egy óra múlva jöjjön vissza, addigra kiderül mi újság.

Csak az akku volt csutkára lemerülve, bebikáztam, ment. Jött is érte, örült neki, de sim nem volt benne, és kért hogy próbáljuk ki, hogy más baja nincs-e még.

Az én simem be, próba, minden oké, tag el.

Hajnal fél háromkor valaki állat módon nyomja a csengőt. Kimentem, és mire egyet pisloghattam volna, már a földön voltam hátrabilincselt kézzel, miközben a jogaimat ordítozza aki a hátamon ül és rendőrnek mondja magát.

Innen más nem volt sok egy rendőrkocsi hátsó ülésére vetődnöm, nem önszántamból.

Ezelőtt még nem voltam rendőrségi fogdán, de ki lehet bírni hogy be vagy zárva és senki nem akar beszélni veled.

Kb. 7 órányi semmittevést követően kihallgatás néven az udvariasság legcsekélyebb nyoma nélkül ordítotzak velem, hogy jobb ha mindent elmondok önként. Ez elég nehéz olyankor, ha azt várják, hogy bizonyos dolgokat mondj, amiről gőzöd sincs. Mindenesetre néhány órányi ordítozást követően közeledtek az álláspontok, és akkor nem, de később sikerült összeraknom a hiányzó részleteket.

Volt egy tag, akinek az asszony vett egy mobilt szülinap vagy névnap alkalmából, és elment horgászni a tóra.

A sör a csomagtartóban volt, amíg kinyitotta, a mobilt feltette a kocsi tetejére. Aztán a sör, a halak és egyéb dolgok bűvöletében a mobilról el is felejtkezett. Időközben a fogyasztás hatására le is gurult a parton és kissé összetörte magát. Lényeg a lényeg, reggel arra ébredt, hogy csúnyán néz ki, sajog mindene, a telefon meg sehol.

Kocsiba ült, hazament, de az asszonynak nem merte elmondani hogy nincs teló. De tudte hogy van rá biztosítás. Így a yardon bejelentette hogy kirabolták, megverték, és elvitték a becses mobilt. Az erről kapott igazolással meg ment a biztosításért.

Pár hét múlva, a tó környékén egy másik tag talált egy mobilt az út szélén, amit nem tudott bekapcsolni. Mielőtt elhozta hozzám, azért a simet kivette és eldobta, biztos ami biztos. A többit ismeritek innen. Az időközben rablás miatt figyelt telóban megjelent a simem, és innen csak egy ugrás volt a hajnali móka, ami délután 3 körül véget is ért, és papírt is kaptam róla igazolásként a munkahelyem felé, hogy meghallgatáson vettem részt, igazoltan voltam távol. A teló eredeti tulaját meg ismertem is a környékről, mikor fotókat mutogattak nekem hogy kit ismerhetek.

Ezt csak azért írom, mert lehet hogy ennyire nem szívod meg, de annak az esélye simán megvan, hogy a pénzed kidobod az ablakon a kétes telóért cserébe.

2019. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ez már 15 éve is ismert volt előttem is, amikor egy szomszédtól kaptam ingyen egy retro telefont, csak azt nála nem lehetett tudni biztosra, hogy ő kitől szerezte, ezért paráztam is, betenni a saját kártyám.

Végül csak kipróbáltam és nem volt gond.

Egyébként ilyen használt vásárlásánál tényleg nincs lehetőség a szolgáltatónál ellenőrizni?

Vannak IMEI-alkalmazások, ami minden adatot kiolvas a telefonból.

Utána én jelentkezem az eladó által megjelölt szolgáltatónál és információt kérek, az úgy nem működik?

Nyilván nem postai rendelésről beszélek, hanem személyes ügyletről. Csak akkor minimum kétszer kell "randevúzni" az eladóval, először csak az infót olvasnám ki.

2019. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Te jó ég.. 😮 Így már elgondolkodom rajta akkor veszek újonnan és inkább tényleg spórolok rá szeptemberig. Ennyi szar csöves proli embert. Hát jól megszívtad basszus.
2019. jún. 15. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

Akinek van pénze iphone-ra, annak hogy a francba nincs pénze egy előfizetésre?? 😃😃

Mobilnet nélkül nem is ér semmit az ilyen telefon 😃

2019. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!