Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonok akkujának töltőára...

A telefonok akkujának töltőáramköre megvèdi az akkut a túltöltèstèstől ès a túlmerülèstől?

Figyelt kérdés

Egy bazárosnál vettem 34 darab mobiltelefon akkut ès arra gondoltam hogy ezeket áramköröstül párhuzamosan rákötnèm egy powerban töltőáramkörère.


( Egyenkènt leteszteltem mindegyik teljesítmènye 50% felett van )



2019. jún. 16. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha li-ion akkuk, akkor van bennük saját töltő áramkör ami védi.
2019. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az USB 5 V-ra akarod rákötni direktben a 4,2 V* végfeszültségű akkut, ami szakszerűtlen butaság.

Van benne védelem, aminek az a dolga 4,25 V felett lekapcsoljon, de a töltésszabályzó és a védelem két külön dolog.

A töltőkör dolga 4,2 V-ig tölteni (ez van a telefonban), ha az meghibásodna, akkor lép életbe a védelem (ez van az akkuban).

A szabályzó dolga az áramot is korlátozni egy meghatározott értéken.

Hogy te csak úgy rányomnád direktben, az ezért is szabálytalan, mert csak a power bank zárlatvédelme korlátozná az áramot, ami az akkunak lehet túl sok is.

Ilyenkor a feszültség túl gyorsan felszalad 4,25 V felé, a védelem lekapcsol, holott az akku még fel sem töltődött.

Ugyanis az akku teljes töltöttségéhez az szükséges, hogy a normális szabályzó 4,2 V feszültségen tartja, míg az akku által felvett áram kb. a kapacitás tizedrészének megfelelő értékre esik vissza.


Az általad elképzelt brutál módszer mindennek fittyet hány. Holott egy dollárért lehet kapni TP4056 töltőmodult, ami biztosít 1 a áramkorlátot és 4,2 V feszültségkorlátot, ahogy illik.


*Ma már vannak 4,3-4,4 V-ra tölthető akkuk is, ott értelemszerűen a védelem is feljebb kapcsol.

2019. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vagyis 1 A áramkorlátot és 4,2 V feszültségkorlátot, ahogy illik (elütés).

Meg le is kapcsolja a töltést, 100 mA értéken, miután visszaesett az áram.

2019. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"( Egyenkènt leteszteltem mindegyik teljesítmènye 50% felett van )"

Milyen teljesítményről beszélsz (W)?

Vagy feszültséget mértél (V)?

Valami itt nagyon nem kerek.

2019. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Telefonnal nèztem mindegyik akku áramkörère rákötöttem egy powebank töltőáramkörèt maj feltöltöttem. Lemerítettem az èn telefonom ès kikapcsolt állapotban feltöltöttem vele, aztán megnèztem hogy hány százalèkig töltötte fel a telefont. Elosztottam 100-az a telefonomban lèvő akku kapacitását így kijött hogy 1 százalèk hám mAh ès azt vetettem össze azzal hogy mi van a vett akkukra írva.


A poverbank áramköre a belső akkuk felè azthiszem 3,6 vagy 3,7V-ot ad le.

2019. jún. 16. 12:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Az akkukról nem vettem le a saját áramkörüket, hanem ennek az áramkörnek ami rajtukvan ezeknek a pozitív ès negatív èrintkezőjèt forrasztottam össze a powerbank áramkörènek azon felèvel amivel a bankban lèvő akkukat töltötte
2019. jún. 16. 12:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Olyat már használok lassan fèl ève amire csak egy akku van kötve egyan ezzel a módszerrel csak abban nem vagyok biztos hogy több különböző kapacitású akkuval is menne egyszerre?...
2019. jún. 16. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy a Gyakori oldalon is már többször tapasztalt brutál "töltésről" van szó, de akkor mégsem.

3,7 V csak a névleges / átlagos feszültség.

A power bank is 4,2 V-ra tölt, ahogy kell (vagy ld. a * fentebb).

A párhuzamos cellákon a feszültség nyilván azonos, lehet többet is kötni, legfeljebb lassabban töltődik fel.

A párhuzamos ágakon a töltőáram eloszlik, egyforma cellák estén nagyjából egyformán.

Különféle belső ellenállású celláknál nem tudhatod az eloszlást.

2019. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így nem lehet kapacitást mérni, kedves kérdező.


Ha powerbank árámkörre kötöd az akkut, akkor a powerbank felkonvertáló funkcióján is van veszteség és a vele töltött telefon töltésvezérlőjén is. Emellett a telefonnak fogyasztása is van, amit töltés közben a töltőáramból von el. Ez is veszteségként látszik annál a számítási módszernél, amit írtál.


Még összehasonlításnak sem teljesen tökéletes két akku esetén, mert a telefon fogyasztása nem állandó. 34 akku esetén (ha azok ténylegesen egyformák is) 34 különböző érték jöhet így ki.

2019. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 de kikapcsolt állapotban töltöttem, ès különben sem ezredpontosan akartam mèrni.
2019. jún. 16. 14:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!