Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha OTG adapteren keresztül...

Ha OTG adapteren keresztül akarok pendriveról filmet nézni, tudom közben tölteni a telefonom?

Figyelt kérdés

Nem teszi tönkre a telefont és a pendrive-ot?


Van egy Y USB adatkábelem amit egy külső vinyóhoz adtak és arra gondoltam hogy az adatkábel felét bedugnám a telefonba az OTG adapterbe, a másik felét amin a plusz tápot kapja a vinyó azt meg egy powerbankba. Így hosszabban tudnék filmezni is és a telefon sem merülne le.


Csak nem tudom hogy ez telefonnál működne-e és nem-e tenné tönkre?



2019. jún. 17. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a telefonon micro-usb csatlakozó van, akkor OTG host módban (vagyis ha beledugtad az OTG adaptert) biztosan nem tud töltést felvenni. Ettől még használhatsz Y kábelt a pendrive táplálására, de nem ajánlom közvetlenül, bár elméletileg a telefonok step-up moduljai védenek 5,5V -ig*. Inkább használj egy olyan USB hub -ot, amire lehet külső tápot csatlakoztatni és van rajta kapcsoló az USB leválasztására, vagy a leírásában fel van tüntetve a visszatáplálás elleni védelem. Ezzel bár a telefont tölteni nem fogod tudni, de ha a pendrive táplálását nem a telefon végzi, akkor az lassabban merül.


Ha Type-C csatlakozó van a telefonon, akkor ahhoz létezik Y OTG kábel, amivel az OTG host mód és a töltés egyszerre használható. Ennél a megoldásnál nem kell a vinyóhoz kapott Y kábel, hanem mehet az Y OTG -be a táp (powerbank, ahogy említetted). Ez (ha a pendrive, vagy vinyó** nem fogyaszt többet) tölteni is fogja közben a telót.


* Bár elméletileg a telefonok step-up moduljai, ami az OTG host módhoz az akku (névleges) ~3,7V -ját 5V -ra alakítják az USB szabványnak megfelelően 5,5V -ig bírják a feszültséget, valójában gyakori, hogy ez a védelem hiányzik (vagy kisebb a felső feszültség értéke), így a visszatáplálás tönkre teheti a telefont.


** Egy pendrive messze nem fogyaszt 500mA -t, talán 200mA körüli a fogyasztásuk névlegesen (üresjáratban kevesebb). Egy vinyó viszont önmagában (külső táplálás nélkül) talán aktiválná a telefon OTG host módjának zárlatvédelmét (valahol ~1A fölött lehet), így a vinyó meg sem nyikkanna.


Összességében:

Egy pendrive esetén is powerbank -os táplálással is inkább egy USB hub -ot javaslok, ami leválasztható és külső táp csatlakoztatható rá. Olcsóbb, mint a telefon teljes töltésvezérlő és egyben OTG host funkcióiért is felelős panel cseréje. Pláne ha a visszatáplálás mást is tönkre tesz (pl a teljes alaplapot a telóban).

Azonban: elvileg van visszatáplálás elleni védelem minden normálisabb telefon OTG funkciója esetén, de én nem merném kipróbálni, hogy működik is -e.

2019. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vegyél Nokia C7-et! Az nem csak usb-n keresztül tölthető, hanem hagyományos töltőcsatlakozója is van! OTG-t én így használom rajta, usb-n az otg kábel, a töltőkábel meg a töltőlyukban.


A másik megoldás ami a céges telefonom, az egy Microsoft Lumia 950. Na az képes otg-re meg van rajta QI töltés is. Rádobom a QI töltőre és mehet a mozi OTG-ről, úgy, hogy WIFI-n keresztül kisugárzom a képet a TV-re! Na ezt a modern telefonok NEM tudják!

2019. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!