Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A gyorstöltés kinyírja a telefon?

A gyorstöltés kinyírja a telefon?

Figyelt kérdés

Két hónapja vettem samsung galaxy A50-es telót.

Ez gyorstöltős. Másfél óra alatt feltölti 15-20 %-ról 100 %-ra. Azt hallottam, hogy mondták, hogy a gyorstöltés nem jó. De mit csináljak...? Ilyen a töltő, sőt nem olyan mint az ezelőttiekben hogy a töltő végén van egy jel, az legyen felfelé amikor bedugjuk a telefonba, itt a töltő vége olyan, hogy mindegy melyik oldala van felfelé, belemegy a telefonba mind a kétféleképpen. Mivel az akkumlátor jófajta, ezért kétnaponta töltöm. Eddig mindig gyorstöltéssel töltöttem. A samsung szervizes gyerek azt mondta, hogy semmi baja nem lesz, mert az akkumlátor is a gyorstöltéshez van tervezve. Mindenki mást mond. Mondjuk a szervizes csak tudja jól, de úgy gondoltam ,hogy megkérdezem itt is, mert itt sok ember van és gondolom itt sok telefonszakmabeli ember is van ebben a kategóriában.


Akkor most, hogy is van ez?

Árt a telónak, kinyírja a gyorstöltés vagy úgy van tervezve?


Köszönöm a válaszokat.



2019. jún. 25. 14:14
 1/4 A kérdező kommentje:
*telefont*
2019. jún. 25. 14:16
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Több, mint 2.5 éve van olyan telefonom, ami gyorstöltős (Motorola G5 Plus). Az akksija ugyanannyit bír, mint újkorában. Pedig kocsiban is töltöm néha gyorstöltővel (ami nem gyári, hanem valami kínai ebayről).
2019. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én telefonom 2 éves, a dobozban "lassú" töltő járt hozzá, de én 2 éve jó minőségű (samsung) gyorstöltővel használom.

Már nem olyan az akku, mint új korában, de egy napot még mindig vígan kibír. De én ezt természetes öregedés számlájára írnám.

Szóval ha valamennyit romlik is a gyorstöltéstől, nem annyira jelentős ez a hatás, hogy aggódni kelljen miatta.

2019. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
Nyilván azért találták ki, mert ki kell nyírni azt a telefont...
2019. jún. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!