Miért ilyen a hangfalam?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos hangerő után(ami szerencsére nem alacsonyan van) elkezd nagyon hangos lenni a lábdob,annyira,hogy élvezhetetlenné teszi a dolgot. Talán még recseg is kicsit.

Persze állítgatok mindig ilyen equalizer programmal,hogy ne úgy szóljon mintha monitorról menne a zene. Adok egy erőteljesebb hangzást neki és úgy egész jó. Korábban is így csináltam de bármekkorára vettem fel a hangot nem volt ez a rugdosódás. Ha meg lejjebb veszem a basszust nem szól jól. Nem tudom mennyire megszokott ez egy ilyen hangfalnál vagy csak simán megviselte őt az idő.

Bizony,ez csak egy 10 ezres Genius. Nem vettem anno drágát mert úgy is fülest használok legtöbbször,meg mert azért mert tudom hogy a metal a legkomolyabb feladat egy hangfalnak,én meg azt nyomatok,szóval ha már egy drágább is megküzd vele miért ne olcsóbbat vennék.

De azért megköszönném még,ha mondanátok olyat ami elég minőségi ahhoz,hogy jól játssza a metalt. Ha van olyan egyáltalán maximum 40-50 ezerért


2019. júl. 26. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én techno-t hallgatok, egy 140wattos serioux ht5100c-m van. 2015 óta teszi a dolgát. Brutál hangja van.
2019. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg csak az idő kezd úrrá lenni néhány alkatrészen, és egyre nagyobb a torzítás ami nagyobb hangerőnél keletkezik ("szaknyelven" thd). 40-50e költségvetéssel szerintem úgy járnál legjobban, ha néznél egy használt rendszert, azzal jó sok évig gond nélkül elleszel, ennyiből nehéz manapság jó minőséget találni boltban :\
2019. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A metált bizony nagyon nehéz szépen "megjeleníteni". De ugyanez a helyzet bármilyen zajosabb műfajjal. Ahhoz már minimum több százezres, vagy inkább millához közelítő rendszer kell, hogy tényleg élvezhetően hangozzanak. Nem aktív hangfal, hanem két jó passzív mellett minőségi lejászó, minőségi erősítő, minőségi kábelek(!), és nem utolsó sorban minőségi audio.
2019. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!