Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van néhány hangfalam mindegyik...

Van néhány hangfalam mindegyik szól csak halkan. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van néhány hangfalam mindegyik szól csak halkan.

Hogy lehetne összekötni őket, hogy hangosabban/szépen

szóljanak.

(PC-re)



Hangfalak:

rema box arietta 730

6W 6Ω



Samsung PS L2E

Samsung PS L2E (2db)

10W 6Ω

és egy xhg x-bass

amiről csak azt tudom, hogy 2wattos

De itt egy kép róla [link]



2019. máj. 25. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek hangfalak, erősítő nélkül.

Csak a PC hangkártya által adott teljesítmény az, amitől szól.

Az meg annyi, amennyi, mint hallod.

Valami erősítő kéne, hogy hangosabb legyen...

2019. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Hangfal" mondjuk túlzás, ezek hangdobozok legfeljebb, amiből falat szeretnél építeni, de különböző hangszórókat nincs értelme sorba vagy párhuzamosan kötni. Hogy ennek további vonzatait ne is említsem.

Elvileg lehetne mindegyik párhoz venni egy TA2024 vagy hasonló erősítőmodult, amit potméterrel szabályozva, be tudnád állítani külön-külön a maximális kihajtásra.

Csak gyakorlatilag nem látom értelmét annak sem.

Sztereóhoz 2 db hangszóró kell, de abból is valami normálisabb.


Noha nekem van egy évek óta bevált 4.0 házimozi rendszerem, de az úgy néz ki, hogy elől van két komolyabb hangdoboz és erősítő, hátul két kisebb, amit véletlenül egy TA2024 hajt meg.

Hátul ugyanis nem szükséges nagyobb teljesítmény, az csak a térhatáshoz szükséges hangokat adja.

A meghajtást pedig a PotPlayer intézi, ami az 5.1 forrásokat átkeveri 4.0-ra. De a KMPlayer is tud ilyet stb.

2019. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

félig meddig értem

de igazából az lenne a koncepció, hogy itt vannak ezek a „hangdobozok”

és hát meg próbálnék valamit ki hozni belőlük, de csak az itteni cuccokból :P

ha meg nem megy akkor veszek valami működő csodát ezek meg mennek a kukába.


lehet, hogy hülyeség, de azért meg kérdezem, hogy van egy dvd lejátszó (orion dvd 5000hc)

meg valami régi VHS vagy nem tudom. (fisher fvh p1200dk)

ezeket nem lehet erősítőként használni?

2019. máj. 25. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Az erősítő erősítő, a DVD játszó, VHS lejátszó pedig lejátszó. Benne van a nevében hogy mire jó. Nem lehet pket erősítőnek használni.
2019. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!