Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, akik azt mondják, hogy nem éri 30 ezres fejhallgatókat/egereket venni, mert a tesco-s 2000 forintos változatok is ugyan azt tudják?

Figyelt kérdés
Egyre több gamer ismerősöm ezt mondja, mióta megmutattam nekik a setup-omat. Azt mondják, hogy semmi értelme ezeknek a drágább cuccoknak, mert a pár ezer forintosak is ugyan ezt tudják, és az egész csak marketing fogás. Én tisztában vagyok vele, hogy ez nem így van, meg az igényeim sem olyanok, hogy egy pár ezer forintos fejhallgató által generált hangot élvezzek, de őket erről hogyan lehetne meggyőzni, hogy nem így van?

2019. júl. 29. 00:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Legyen ez a te titkos tudásod és még értékesebb lesz a set-upod (akármi fhaszom is az)
2019. júl. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egyikőtöknek sincs igaza. Néha a párezres tescos cucc tényleg ér ugyanannyit, mint egy tízezres, néha viszont tényleg meg kell fizetni a minőséget.

Auchanban vettem 2000ft-ért egy szuper vezeték nélküli egeret, amin még gombok is vannak, kb elmenne egy gamer egérnek. De egérért nem is nagyon éri meg pénzt kidobni, kb ugyanazt tudja mind.

Fejhallgató viszont teljesen más tészta, ott valóban számít a minőség. De ha egy fejhallagatót 30k-ért veszel, abból 15 biztosan a márka, úgyhogy lényegesen jobban jársz, ha nem egy hírhedt márkától veszed, vagy inkább egy olyantól, amelyik észszerű áron kínálja. 30k nagyon pénzkidobás szerintem. Jbl bluetoothos fejhallgatót vettem 15ért, többet nem is lennék hajlandó kidobni érte, és még márkás is. Meg persze prímán szól.

De ne akarj meggyőzni senkit, és ők sem akarnak majd téged meggyőzni semmiről.

2019. júl. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az kicsit merész kijelentés, hogy kb. az összes egér ugyan azt tudja, mivel azért a szenzorok képességei között elég nagy különbség van, és mondjuk lövöldözős játékokban ez számít a legtöbbet. Azért érdemes minimum egy 3310-es szenzorú egeret venni.
2019. júl. 29. 01:26
 4/22 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a 30 ezer forint is kb. az alsókategória teteje. Kivéve egereknél, ott kb. 30-40-nél végződnek, fejhallgatónál még jóval drágábbak is vannak. Még egy éve vettem a fejhallgatómat (HyperX Cloud 2) most nem tudom milyen áron lehetnek, akkor 29 volt. Azóta már vettem hozzá egy 15 ezres hangkártyát is, de szerintem hamarosan leváltom a fejhallgatót egy Audio-Technika ATH-M50X-re, mert a felhasználásomra már tényleg kell egy komolyabb studió fejhallgató. Szerintem az ilyen dolgokon nem éri meg spórolni, mert ezek tényleg messze állnak az olcsó cuccoktól. 1 év alatt volt 3 darab 4-5 ezer forintos fejhallgatóm, ilyeneket soha többet nem veszek. Inkább veszek drágát, de az szóljon jól és legyen tartós. Az egérnél ugyan ez.
2019. júl. 29. 01:34
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges győzködni bárkit is, nem fogja érdekelni, milyen szenzor van egy egérben, Omron kapcsolókat használ e vagy mennyire ergonómikus a kialakítása, el kell engedni. Abban látok némi igazságot, hogy aki szar játékos, az egy 30 000-es egérrel is az lesz, viszont a jó játékost egy hitvány egér nagyon vissza tudja fogni és ez a mechanikus billentyűzettől kezdve a fülesig mindenre igaz.
2019. júl. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%

Nekem olyan egerek van ami igazi gamer egér kb 2000ft volt ,ebayrol rendelve ,van egy szuper fejhallgatóm lidlböl 4000ft volt szép tiszta hangzása van .engem sem tudnál meg gyözni hogy tiéd többet tud és még éri pénzét.

Te se akkarja senkit meg győzni eről.

2019. júl. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Azt hittem lesznek itt akik értenek hozzá és alátámasztják, de ezek szerint akkor az emberek nagy része ilyen. :D És próbáltad is ezeket a drágább dolgokat? Mert hiába szép tiszta a hangzása, nem tudsz mihez viszonyítani így. Mikor 2 ezres fejhallgatóról váltottam anno egy 4500 forintosra, akkor is azt hittem, hogy milyen nagyon jó a hangzása, mert jobbat akkor még nem próbáltam (ugyen ez az egerekkel is), amikor elkezdtem drágábbakat venni, akkor döbbentem rá, hogy ezek mennyit is számítanak és mekkora a különbség, néha még szórakozásból előveszem a régieket kipróbálni, akkor is nagyon érezhető a különbség. Nem minden esetben tud jó játékos jó lenni olcsó cuccokkal, például mikor olcsó egerem volt, alig tudtam egy kissebb célpontot eltalálni, és össze vissza körözött körülötte a célkeresztem, mire el is találtam. Most a Zowie FK1 egeremmel még a paintben rajzolni is tudok igényesen, mert nagyon apró mozdulatokat képes nagyon pontosan elvégezni például 400 DPI-os módban. És a HyperX Cloud 2-mmel + a 7.1-es hangkártyámmal minden szösszenetet hallok és még azt is hallom melyik irányból jött, ami egy 2.0 fejhallgatónál nem lehetséges, mert ott nincs 7.1 hangtér. Meg a zenékben egy csomó olyan részt felfedeztem, ami még a sima 30k-s fejhallgatóval sem volt észlelhető, csak miután megkapta a hangkártyát is. Ha neked beváltak az olcsóbb cuccok, akkor én nem akarlak győzködni, használd őket egészséggel, nekem is jók voltak anno, de tényleg vannak olyan dolgok, amikre az olcsóbbak nem képesek.
2019. júl. 29. 07:27
 8/22 A kérdező kommentje:
#5 ez igaz
2019. júl. 29. 07:31
 9/22 A kérdező kommentje:
Én nem játszok már kb. fél éve. Leginkább már nekem is a zene a lényeg, ezért is akarok studió fejhallgatót venni. Lehet, hogy neked jó, de hogy értelmes hangok nem jönnek ki egy olcsóból az is biztos, mert nincs olyan hardware-ekkel felszerelve, ami ezt lehetővé tenné. (most az ilyen 2-5 ezer forintosokról beszélek, 10 ezer körül már vannak elfogadhatóak) Mivel egy év alatt három ilyenem volt, van mihez hasonlítani. Éppen ezért már ritkán küldök zenét valakniek, hogy hallgassa meg, mert amit én hallok és jónak gondolok, azt ő valami telefonhoz adott fülhallgatón fogja meghallgatni, és kb. a 30%-át nem fogja visszaadni az egésznek, ami miatt megtetszett az adott zene. (Egyszerű példa: ha egy zenében mondjuk megtetszik a basszus aláfestés, akkor ő abból kb. semmit nem fog érzékelni, mert az ilyen dolgoknak basszusa is alig van, ha meg igen, akkor recseg/rezeg az egész). Nem akarok győzködni senkit, mert mondjuk akinek mondjuk beválik egy suzuki swift, az se fog lamborghinit venni, mert megelégszik a suzukival is.
2019. júl. 29. 07:51
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugy lehet őket is meggyőzni mint teged.

Nyilvan egy sztereó füles nem ugyanaz mint egy 7.1 füles, meg akkor sem ha mindketto ugyanannyiba kerül.

Jatszani boven eleg a kozepkategoria, komolyabb zenésznél megértem ha tobbet költ periferiakra.

Eger is-is.

Kell a jó szenzor, de ne a márkát fizesd meg.

2019. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!