Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan válasszak erősítőt egy...

Hogyan válasszak erősítőt egy olyan passzív hangfalpárhoz, amiről semmiféle adatot nem tudok?

Figyelt kérdés

Illetve, kérdezhetném azt is, hogy hogyan derítsem ki a hangfalak teljesítményét. Bocsi előre is a kifejezések keveréséért, nem vagyok benne jártas.


Ajándékba kaptam, egy 20 éves (elvileg sony) hangfalpárról van szó, amin sajnos nincs semmiféle jelölés (még a fedőlapot leszedve se találtam semmit). Kaptam hozzá még egy cd/rádió erősítőt, ami tud auxot, viszont 40W a kimenete, eléggé disszonáns a hangja. Valahogy ki kell derítenem, hogy jók-e még ezek a hangfalak, és ha igen, milyen erősítőt kell vennem hozzá.


2019. júl. 31. 18:19
 1/4 A kérdező kommentje:
A közép szórója 15 centi átmérőjű, a magas meg ennek a 2/3-a kb.
2019. júl. 31. 18:28
 2/4 anonim válasza:
45%
Ó igen?
2019. júl. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miben nyilvánul meg a disszonancia, de erősebb vagy gyengébb végfokkal is ki lehet próbálni hangdobozokat, ami nem is hangfal.

Tehát csak funkcionálisan, hogy működik, nem zörög, nem szakadozik a lengővezeték stb. azt szinte bármivel megállapítom.

Nyilván ha nagyon erős, azt csak óvatosan tekerjük felfelé, nehogy kinyírja a hangszórókat. Lehet érezni azt is általában, hogy hol vannak egy doboz határai.

Az állandó üzem más kérdés, mert ott egy véletlen impulzus kárt okozhat, de én a tesztelés idejéről beszéltem, kellő óvatossággal.

2019. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Én így szoktam,hogy elkezdem tekerni a hangerőt felfelé :


tuc--tuc--Tuc--Tuc--TUC--TUC--TÚÚCC--TÚÚC--PAFFFZECCS--RECCS--na meg is van,,itt a vége...

2019. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!