Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fejhallgató fülrész penészes,...

Fejhallgató fülrész penészes, mivel és hogyan tisztítható, és miként előzhető meg a még ép fejhallgató penészesedése?

Figyelt kérdés

Amelyik fejhallgatóm nem volt dobozban tárolva, máig ép, amelyik meg dobozban volt felejtve hónapokra, az penészes lett. Gyógyszertári alkohol + fültisztítóval fel tudom takarítani a penészt úgy, hogy utána nem lesz káros az egészségre a fejhallgató? (Mi is a neve a gyógysz7ertárinak? Metil? Etil?)


Vagy károsítaná a szövetet a fejhallgató fül részén az alkoholos tisztítás és más megoldás javasolt?


Megelőzési módszerek is érdekelnek! Befújni lehet vmi természetes anyaggal? Netán benedvesített szódabikarbónával kenjem be? Vagy ez káros?



2019. aug. 6. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom a konstrukciót, de ha levehető a párna, akkor leszeded és szépen átmosod mosószerrel, majd kiszárítod.

Miután a penész táptalaja ebben az esetben bizonyára a szennyeződések, plusz a zárt, párás tárolási környezet, így gondolom, tisztára mosott állapotban kellene elrakni.

2019. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem. Sajnos nem levehető a fülpárna. Ilyen esetben mi a tisztítás módja?


És hogyan előzhető meg, ha nem levehető?

2019. aug. 6. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára szétszerelném valahogy, de nekem ez a szakmám is, hogy mindent szétszerelek.

Viszont nem tudom így elképzelni, hogy milyen típusról van szó.

2019. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, amelyik nap lesz rá időm, lefotózom.
2019. aug. 7. 20:04
 5/9 A kérdező kommentje:

A fotó:

[link]

2019. aug. 7. 22:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Láttam már hasonlót, amit a műanyag peremről le lehetett szedni és visszarakni is.

Mindenképpen szét kell szedni szerintem, mert a párna alapos átmosást igényel, valamint külön a műanyagot is le kell tisztítani.

2019. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyik esetén se lehet szétszerelni, leszedni.

Érdekel továbbra is az is, hogy milyen anyagokkal és hogyan lehet tisztítani?

2019. aug. 17. 14:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A pereménél ki lehet emelni, ezek így szoktak működni. Gyárilag is rátették egyszer, illetve van egy olyan módszer is, hogy előbb egy műanyag lap megy bele a párnába, utána azt pattintják fel, amit késsel esetleg le is lehet feszegetni.

Penész ellen a Hipó és az ecet hat, de azt nem tudod úgy kulturáltan átmosni, ha rajta van. Ráadásul a Hipó a színét is kifakítja.

Inkább néznék az Aliexpressen új párnát, láttam is hasonlókat.

2019. aug. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, átgondolom, köszi.
2019. aug. 17. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!