DVD, Blu ray filmeknek van jövője? Mi a helyzet jelenleg a korongos filmekkel?

Figyelt kérdés
Veszik még őket?
2019. aug. 12. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nincs jövője - az online médiaszolgáltatás miatt folyamatosan csökennek az eladások:

[link]

2019. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

De jó, hogy jössz, képzeld, volt ezen az oldalon egy "furcsa" kérdező, aki tavaly év vége óta nyomott ilyen értelmetlen DVD-s kérdéseket, havonta többször is.

Már hiányzott...

2019. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Később érkezők kedvéért: az illető problémája, hogy a Jófogáson nem bírja eladni a 2 ezer forintos lejátszóját, ezért fáraszt mindenkit a butaságaival, értelmetlen kérdéseivel.
2019. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Jövőbelátás jó képesség lenne, nagyokat lehetne vele szakítani! :-)

Az mp3 megjelenésével frászban voltak, hogy senkinek nem kellenek majd a CD-k, az e-book megjelenésekor féltek, hogy ezentúl senki nem vásárol majd valódi könyveket. Ne eszik olyan forrón a kását, nem egyik napról a másikra mennek ki a divatból a termékek! Évek, évtizedek kellenek, mire komolyan érezhető lesz a változás. De a fokozatosság miatt szinte fel sem tűnik majd.

Jelenleg a Blu ray filmek még nagyon is mennek. Mivel már általánosan elérhető árban vannak, igen sokan vásárolják.

A 4K, 8K készülékeknek filmeknek viszont még egyáltalán nincs jelene. A jövőjük pedig igen kétséges. Nagyon kis szegmenst érint az a nagy képfelbontás. Drága és jelenleg ez nem más, mint parasztvakítás. Ezek felkonvertált filmek, nem valós pixelszámot tartalmaznak. Ráadásul igen kevés van még belőlük. A televízió társaságok nem fognak átállni 4K, 8K felbontásra! Már a Full HD-ra állás is nagy költségekkel, komoly technikai beruházásokkal, fejlesztésekkel járt. Évtizedek kellek, mire újabb átállás lesz esetleg.

Az online televíziózás, streamelt filmek esetében sem várható a közeljövőben a Full HD-nál nagyobb felbontás. Ott szintén nem éri meg a beruházás, a technikai fejlesztés. Akkora szerverparkokra lenne szükség, amelyek soha nem térülnének meg.


Mivel a hivatalos streamelt filmek között nem található meg minden, illetve nem mindegyik érhető el, a fekete oldalakon pedig nem kapjuk meg a valódi Full HD vagy a 3D (dupla Full HD) minőséget, így nagyon sokan vásárolják Blu ray lemezeken a filmeket. Arról nem is szólva, akárcsak a könyvek esetében, az emberek nagy része szereti megérinteni, kezébe venni a tárgyakat, sőt, birtokolni. Ebből eredően, szintén jó ideig még létezni fog a Blu ray.


Hogy meddig, azt nehéz megjósolni. Már csak azért is, mert szinte naponta jönnek újítások és nem tudhatjuk, mi lesz pár nap, pár hónap vagy év múlva.

Ha pedig összedől a mai világrendszer, akkor a kézen fogható tárgyaknak lesz igazán értéke. Ha áram van, minden van, szokták mondani, de ha nem lesz áram, akkor majd gyertyafénynél nézhetjük a Blu ray lemezeket. :-)

2019. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne tépjétek magatokat, minden héten megkérdezi ugyanezt. Nem teljesen százas.
2019. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Összekeversz valakivel.Én megértem amit írnak.
2019. aug. 13. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Lol, még nem is mondtam, hogy nem érted, amit irnak. Ezt egy korábbi ugyanilyen kerdésedhez írtam, irigylésre méltó ügyességgel le tudod buktatni magad.
2019. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nevetséges, múltkor is elárultad magad, hogy én mindig kötekedek veled, vagy valami ilyesmi.

Ugyanakkor letagadod, hogy te raktad fel azokat a kérdéseket.

De ha nem te voltál, akkor hogyan kötekedtem veled?

Agyhalál.

Erre írtam, hogy te felismered az én dumám, de én is a tiéd.

Sőt, olyanokat is látok, központozási és egyéb hibák az írásodban, amit te nem veszel észre (intelligencia hiányában), viszont árulkodik rólad.

De azért te akarsz másokat hülyének nézni...

2019. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok - további tények:


Az ERA, az Entertainment Retailers Association (ez a Szórakoztatóipari Kereskedők Szövetsége az Egyesült Királyságban) éves jelentése szerint a digitális, online formátumok bevétele 18%-al nött (ebből videó 26 %-al növekedett), a fizikai - így a CD/DVD/BR-lemezek - eladása is 11 %-al csökkent (ebből a videó 17%-os csökkenést mutatott):

[link]


és ez évek óta töretlenül zajlik:

[link]


az amerikai MPAA (Amerikai Mozgókép Szövetség) jelentése szerint is csökken a fizikai formátumú eladásokból származó bevétel:

[link]


nálunk - igaz egy kis késéssel, de itt - is:

[link]


A Samsung kilép a Bluray-lejátszók piacáról:

[link]


Ezek után még csodálkozik valaki?

2019. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kíváncsi leszek kilenc,hogy meddig fognak kiadni dvd ,blu-ray,cd lemezen filmeket. A lejátszók dvd,blu-ray lejátszók gyártására is kíváncsi leszek.
2019. aug. 14. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!