Melyik a legolcsóbb PCbe köthető hangfal amelyik ki tud adni minimum 130 decibel erősségű hangot, kb mint egy légkalapács vagy egy sugárhajtómű? Gondolom a heavy metal koncerteken vannak ilyenek, de kb mennyi wattos lehet egy ilyen?

Figyelt kérdés

És mennyi vagy milyen lenne az a hangfal amelyik ki tud adni ennyi decibelt de nem feltétlenül koncertre van tervezve? Abszurdnak tűnik, mert házban használva csak megsüketülni lehet tőle, de attól még érdekel.


Kíváncsiságból kérdezem, lehetőleg ne hülyézzetek le.


2019. aug. 17. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Autóba "simán" nyomnak 140-150 decibelt, de komoly teljesítmény kell hozzá.
2019. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy mínél több Watt? Kb. mennyi? Vagy mettől meddig kell számítani?
2019. aug. 17. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha PC-be köthető, akkor neked aktív hangfal kell, abból is két darab.

Itt a legolcsóbb kifejezés már nem értelmezhető, a 130 dB hangnyomást tudó dobozok már drágák.


Ezek itt nem "electronic-star" féle gagyi kínai játékszerek, ezek tudják azt, ami rájuk van írva.

Ha ezeket egy zárt szobában megküldöd, akkor a maradandó halláskárosodás garantált.


[link]

[link]

[link]

[link]

2019. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha meg passzív hangfalban gondolkodsz, akkor azokon is meg van adva, hogy 1W teljesítménnyel hajtva 1 méter távolságból mekkora hangnyomást produkál. Ezek az értékek 85-100 között szoktak lenni. Ha az is meg van adva, hogy mekkora maximális teljesítményt visel el, akkor már csak egy kis számolás az egész. A teljesítmény kétszeresére növelés +3dB-t jelent. Ebből kiadja a matek, hogy 130 dB körüli hangnyomást 500-1000W tényleges teljesítménytől kezdve lehet elvárni.
2019. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, most már tisztább a kép. Nem olyan meglepő az áruk, mivel láttam már egy millióért is stúdió monitort meg hi-fit.
2019. aug. 17. 22:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Utóbbi passzív hangfalas kommentedre annyit reagálnék, hogy én is 3 decibelnél tudom, hogy kétszer hangosabb kell legyen, de olvastam valahol, hogy az emberi fül csak 10 decibelnyi emelést érzékel kétszer olyan hangosnak.
2019. aug. 17. 22:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Plusz annyit kérdeznék, hogy az általad felsorolt hangfalak jó hangminőségűek is, vagy most csak a hangosság volt a szempont?
2019. aug. 17. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek PA hangfalak..

Itt inkább a hangosság a szempont..

Bár szobában akár egy nagyon drága és komoly audiofill rendszerrel is ha már túl nagy hangerőt alkalmazunk,,akkor ott is előjönne a szoba saját " Zaja "...

Szekrény csörömpölés,különböző tárgyak rezgése,,falak regése stb..

Nekem se lehet fullra megtolni a két darab 18"-os szubb ládát a szobában,mert a gipszkarton tartó lécek berezegnek még a másik szobában is,,illetve egy emelettel lejjebb a konyhaszekrényben a poharak,tányérok stb...

Szóval hiába lenne audiofill rendszerem,mert nagy hangerőn szétrázza a berendezést,,és annak zaja van !

2019. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
PA, de a jobb fajtából. Azért a PA-nak is illik tisztességesen szólnia, ha nem is vájtfülű mértékkel mérve.
2019. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!