Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » HDMI kimenetből digitális...

Morzsi007 kérdése:

HDMI kimenetből digitális audio jel kivezethető közvetlenűl mindeféle extractor, adapter nélkül?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy van-e olyan kivezetés, amelyiken dirketbe jön a digitális audio jel, tartalmazza ezt valamelyik pin?

#HDMI #digitális audio jel
2019. szept. 12. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

A lényegi adatátvitel több érpáron történik, de ezekből csak azért van több, mint a LAN-kábelnél is: a sávszélesség bővítése cáljából.

Kivétel ez alól a DDC-infó I2C busz érpára, amin a HDCP titkosítás kulcsai is közlekednek, a display infó mellett.

A fő digitális adatfolyamban viszont egybe van fűzve a kép és hang.

2019. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagyis céljából.
2019. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Hasonlóra gondoltam, de inkább megkérdeztem. Az úgy túl egyszerű lett volna. A TMDS pineken jönnek gondolom. Akkor kell egy Extractort vennem. A jelveszteség miatt gondoltam, hogy kihagyom ezt az eszközt.
2019. szept. 12. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Digitális jelnél nincs veszteség. Az más kérdés, hogy a hang dekódolását milyen minőségben végzi, így lehet rossz minőségű a végeredmény, de az nem jelveszteség miatt lesz.
2019. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ez érdekes kérdés, hogy van-e veszteség digitálsi jelnél. Az extractor leválasztja a hangot az adatfolyamról, úgy hogy még mindig digitális jel marad. De vajon minden bit meglesz? Mi a helyzet a Buetooth jelátvitelről? Ott van veszteség, pedig digitális jelről van szó. Nem arról beszélek mikor a BT után van egy rosszabb DAC és az rontja a minőséget, hanem arról, hogy kipróbáltam optikai kábel+DAC és BT+optikai kábel+DAC és hát volt különbség.
2019. szept. 12. 11:56
 6/7 anonim ***** válasza:
A BT milyen protokoll volt?
2019. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
illetve az optikain mit zavartál ki?
2019. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!