Melyik tv-t vegyem meg ami most a legjobb ár-érték szerint?

Figyelt kérdés

43-49 col-ig vennék egy új okostévét, ami 4k-s és elég a LED. Az a fontos, hogy a netflixet és az hbo go-t támogassa, a képminőség is rendben legyen. Az nekem mindegy, hogy lg vagy samsung.

Jelenleg ezt a tv-t néztem ki, árukeresőn eddig 5 csillagon áll.

[link]

Azt még nem döntöttem el, hogy 43 vagy 49 colos legyen e.


2019. szept. 15. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a tavalyi modell (K jelölésű). Ideiek az M jelölésűek. Megéri az a párezer többletköltség szerintem 🙂

Tehát 43UM vagy 49UM kezdődésű típusok.


Mondjuk nagy különbség nincs igazándiból, ez a belépőszint...


Illetve még ajánlom a magic remote-ot, nekem nagyon bejön, jó vele netezni, egyszerűbb a tv kezelése (mondjuk ez azért is, mert a rendszert ehhez alakították ki, szóval direkt arra ösztönöznek, hogy vedd meg). Tizenpárezer Ft az is.


Azt kell tudni még, hogy ezek az LG-k IPS panellal vannak szerelve, ami azt jelenti, hogy éles szögből is nagyon jó képet ad.

Viszont a kontraszt nagyon gyenge. (Sötétben nézve gyakorlatilag szürkének látszik a fekete)


Samsungnál VA panelt használnak, ezek háromszor jobb kontrasztot adnak, de csak szemből nézve. Oldalról nézve elég hamar veszít a kontrasztból, éles szögből nézve pedig már a színek is tönkremennek, nézhetetlen.


Szóval ha pl csak ketten néztek tv-t totál szemből, akkor nem kérdés, hogy samsung! (Tavaly volt nekik is IPS tv-jük, szóval érdemes utánanézni, prohardver fórumon szoktam érdeklődni, „milyen tv-t vegyek!” topikban)


De ha a nagy család körbeüli a tv-t, akkor IPS, és én az LG-t szeretem.


Philipsnek még van az ambilightja, azt nagyon bírom, sony se rossz. Tapasztalatom viszont nincs velük. Kínai-török licencelt szarokkal meg nem foglalkoztam sosem.


Netflixre mindegyik fel van készítve, külön gombbal. Hbo go is tuti van az alkalmazások közt.

2019. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Prohardveren eddig kétszer tettem fel kérdést erről és mindkettőt figyelmen kìvűl hagyták. Meg azt vettem észre, hogy ott kb. mindenki 300-400 ezer között akar tv-t venni, ennyi pénzt sajnálnék rá áldozni, hiába szebb a kép. :D Néztem összehasonlító videókat a led qled és uled között, de alig vettem észre különbséget csak picivel szebbek a sima lednél. Az a plusz 100-200 ezer tényleg megéri a qled vagy uled miatt, amikor azt látom, hogy alig van különbség?
2019. szept. 16. 10:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Samsungból melyiket vegyem ami hasonló árkategóriájú?
2019. szept. 18. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!