Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Philips VCR VR550 videómagnót...

Philips VCR VR550 videómagnót miért mondják gagyinak, akkor ezek is gagyi kínai cuccok a Philips MCM166 Hifi, Philips DVDR3480 DVD felvevő?

Figyelt kérdés

Olvastam sok fórumon hogy a vr550 videómagnót nem a Philips gyártotta hanem a FUNAI és azt is hogy ez a legrosszabb példánya a Funai-nak. Tényleg ilyen gagyi kínai cucc?

Akkor a többi Philips cuccom is rossz, vagy azok már minőségibbek?



2019. szept. 26. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha minőségi videomagnót akarsz, akkor:


[link]


Mint régen a bakeliteknél, van SP és LP. Automatikus felismerés és ráállás, menet közben pedig automatikus váltás is ha kell.

8 órát tud felvenni egy 180 perces kazira.

Track létrehozás és keresés, mint a CD-nél. Te tudod a trackok kezdő, és végpontját beállítani.

Ha beraksz egy kazettát akkor kb 20 másodpercig vizsgálja, majd kiírja hogy hány perces a szalag, és akkor éppen hány perc, hány másodpercnél van.


Qrva profi gép.

2019. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Többi cuccom is akkor olyan rossz mint a videómagnóm?


Magyar oldalon nem lehet vinni ilyen videómagnót? mert oroszul nem tudok.

2019. szept. 26. 18:27
 3/12 anonim ***** válasza:
A VCR VR550-ről annyit, hogy gyakorlatilag alapgép, sima recorder. A "turbo drive" amit annyira kiemelnek mint extra, az alpvető minimális elvárás egy video-val szemben. Ez azt jelenti hogy amikor a vége közeledik a szalagnak pörgetéskor, akkor lelassítja a motort hogy ne tépje el a szalagot. Szerintem gáz, he azt extraként kiemelik. Kínjukban ezt tudták kitalálni.
2019. szept. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokszor volt már szervizben, másoknak is sokszor volt gondjuk vele.
2019. szept. 26. 18:29
 5/12 anonim ***** válasza:

A másik kettő nem rossz.


Azt hogy Sharp A50-est hol lehet szerezni, azt nem tudom.

Beírtam a típust, és a képek közül ráböktem az enyémre.

Bocs, észre sem vettem hogy ruszki. :)

2019. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az enyémet is sokszor javítottam már.


Ez nem azért van mert szar lenne a gép, hanem azért mert ezek kb 20-30 éves gépek.

Kopott görgők, görbült tengelyek, elpiszkolódott optikai érzékelők, megnyúlott ékszíj, kopott csapágyak, stb ...

2019. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


Mondjuk az viszont nem mindegy, hogy van -e például automatikus sorfreki-kontrollja? Mert ha nincs, akkor sokkal érzékenyebb a lejátszás, a legkisebb hiba is lerontja a minőséget. Sok mindenen múlik.

2019. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lejárt a jótálássa videómagnómnak már elkelett vinni szervizbe, jól hiszem 4x volt javíttatva.


Sajnos most is csinálja a szalag széleit cakkozza (nem mindig) (kb 98% kazettám már ilyen)

LP felvételek ugrálnak futnak pár percig aztán jó egy kicsit, meg tönkre teszi a szalagot, pedig be se gyűrte a szalagot pedig olyan hogy begyűrte volna, 2x előfordult nem tudott visszapörgetni meg felvétel stop-nál is elkezdett búgni és kikapcsolt.


Nem tudták megcsinálni rendesen a szervizben.

Pedig én is megpucoltam a fejet stb.

2019. szept. 26. 18:45
 9/12 A kérdező kommentje:

"sorfreki-kontroll"


Nem tudom van e neki.

2019. szept. 26. 18:53
 10/12 A kérdező kommentje:

De akkor miért mondják kukába való a videómagnóm mikkor már megvettem?


Illető mondta hogy garanciális időszakban sokat kellett javítania.

2019. szept. 27. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!