Hangszórónak nagy a láda?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csináltam egy hordozható hangszórót de sajnos szerintem túl nagy lett neki a láda és ezért a passzívak alig adnak mély hangot. A benne lévő üres teret gondoltam hogy valahogyan feltöltöm vagy hasonló.

Ez lehetséges hogy valami javulást hoz?


Válaszokat előre is köszi!



#hangfal #hangszóró #Bluetoothhangszoro
2019. szept. 26. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
nézz utána a hangszóróknak amiket beleraktál, ts és egyéb hasonló paraméterek alapján kiszámolhatod az optimális ládakialakítást online kalkulátorokkal.
2019. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha passzív membrán is van benne,akkor felesleges a nagy űrméretű láda.

Próbálj bandpass-t csinálni hozzá,tölcséres kilépő oldallal.

A zárt részen legyen egy passzív membrán,a ládán a kifelé néző oldalon,majd egy nagyobb kamra a tölcséres részhez,és ha esetleg még kevés a basszus,akkor a tölcséres oldalhoz is be lehet rakni egy passzív membránt.

2019. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt egy papírra 2dben fel tudnád nekem skiccelni légyszives?
2019. szept. 30. 14:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Hasonló mint ez :


[link]


A hangszóró elé lehet tenni egy passzív membránt,és a hangszóró mögött,vagyis a mágnes felőli részen meg vagy ez a port-os megoldás,vagy ki lehet alakítani tölcséresre is.


Én is akarok már régóta egy mini Horn Bandpasst csinálni,csak normális hangszóró kellene picibe,meg egy passzív membrán,először kikísérletezném hangzásra a dobozt sima pozdorja lapból,majd ha megvan a végleges típus akkor megcsinálnám 10-es bútorlapból.

2019. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ez akkor nem csak mélyládánál működik?
2019. okt. 3. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez csak mélyhangnál jó.

Szélles-sávra nem.

2019. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet!
2019. okt. 4. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!