Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Adott egy 5.1 es hangfalszett,...

Adott egy 5.1 es hangfalszett, vagy bármi ami jack dugós. Adott a tv amin csak optikai kimenet található. Mivel tudnám összekötni?

Figyelt kérdés
A tv egy új fajta smart samsung és nen szeretnék ezért új hangfalat venni, de nem tudom mit vegyek hozzá hogy össze tudjam a kettőt kötni

2019. okt. 9. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Legolcsóbban egy dvd lejátszóval úszod meg, de nézd meg a csatlakozásait. Nem mind jó.
2019. okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

DVD-lejátszókon nincs optikai bemenet szerintem, a házimozinak csúfolt eszközök némelyikén lehet.

Meg a komolyabb AV-erősítőkön is, de az nem olcsó.

Legolcsóbban Aiexpressről egy Toslink to RCA/Jack átalakítóval, ami csak sztereó és pár dollár.

Ha valódi 5.1 dekóder kell, az 20 dollár körül, ha jól rémlik.

2019. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen hangfalszett?
2019. okt. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 3

Nem tudsz olvasni?


"bármi ami jack dugós"


Analóg bemenetű, ez volt a kérdés.


Set (készlet) angol szó, magyarítva szet, 1 db t betűvel.

Tudom persze, Magyarországon duplán írja minden diszlexiás: szett. Nevetséges...

2019. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért lett volna érdekes csak, hogy egyáltalán megéri e egy 30 000-es DAC egy ilyen szutyokhoz. Nem is értem, miért kell ezekhez a régi 0 cuccokhoz ragaszkodni, mikor a tv meg új.
2019. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Morzsi007 ***** válasza:
A 20 éves AV erősítőmön is volt már optikai bemenet. A legjobban úgy jössz ki, hogy veszel egy Audio extractort, amit írtak már előrébb. Toslink csatlakoztatás( optikai bemenet) és RCA analóg kimenet. Aliexpress-en vagy ebay-en olcsó.
2019. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget sikerült megoldanom
2019. okt. 10. 18:24
 8/8 anonim válasza:

4-es:


[link]


, és ha már nyelvttanaxiskodsz, akkor nem "1 meg 2 db t betű", hanem rövid t és hosszú t, bár minden diszlexiás "x/x+n darab"-nak írja :)


Amúgy nálam is ez a gond, azért jártam erre: Samsung qe55qn90aat TV vs Pioneer nemtom milyen erősítő, és csak rca van rajta. RCA-javkkel még meg lehetett oldani korbbái sony tv-nél, meg LG oled C1-nél is meg tudtam volna, de itt sajna nem, és 30 év alatt még nem sikerült egy értelmes átalakítót kitalálniuk Optikai - Jack/RCA-ra úgy látom, szóval lehet, hogy maradni fog az, hogy veszek egy jack vagy rca (most nemtom) bluetooth jelvevőt és blutusszal csatlakozom a tvvel rá, azt cső, csak az is 60k a mediamarktban, ilyen kínai cuccokat meg forintos olcsó kábeleket meg "okosba" megoldásokat meg nem érdemes venni, mert egyrészt vagy kigyullad, másrészt mert valszeg nem olyan jó a minőség, meg átjátszás minőség.

2021. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!