Miért ad ki ilyen hangot?

Figyelt kérdés

Van egy Genius sw hf 5.1 6000 hangrendszerem.

És nem használtam 1,5 napig és ma mikor bekapcsoltam és elkezdtem szólaltatni akkor az 5 hangfal basszusnál kis sercegő hangot adott ki mint amikor két kábelt összeérintenek és az serceg egyet. De 5 perc múlva már megszünt.

De máskor is volt ilyen hogy nem használtam de nem csinált így.

Miért csinálta ezt?



2019. máj. 12. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Könnyen meglehet, hogy az audió kábel nem érintkezett megfelelően (amin kapja a jelet). Avagy a trafóról nem kapott elég áramot, több oka is lehet, de pl bemeneti jelre gyanakodok. Nekem is ez a típus volt, bár sosem volt vele gond. Amiért nem kedveltem, az a reflex-csőből eredő zaj a nagy basszusoknál. Ezért öcsém megkapta a rendszert, én pedig szerváltam egy 2.0 ás 40W os minőségi hangfal-párt (D osztályú erősítővel), nameg ugye imádom a teljesítményt, az asztal alá bekerült egy 500W os autós mélyláda egy hozzá dukáló autós erősítővel. Így magas és közép szinten kristálytiszta a hangzás, az erőteljes mélyről pedig gondoskodik az asztal alatti szörnyeteg, ami meg kell hagyni, érti a dolgát :D
2019. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát igen a reflexcső :)


Hát végülis meglehet hogy a kábel nem érintkezett rendesen. Köszi. :)

2019. máj. 14. 21:22
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem hogy milyen fajta a kis szörny?
2019. máj. 14. 21:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy Alpine SBE-1044BR ről van szó, és egy Calcell VAC 90.2 hajtja meg. Amikor nyitott ablaknál kimentem a ház elé lecsekkolni, mennyire hallatszik ki, azon csodálkoztam, hogy valami nagyon rezeg, de nem tudtam hogy mi. Ahogy jobban füleltem, észrevettem hogy a fém kerítésünk :'D
2019. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor van dinamikája :)

Köszi a választ.

2019. máj. 15. 21:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja még valami, az erősítőt pc táp hajtja?
2019. máj. 15. 21:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Eleinte az hajtotta. Egy 500W os elég normális táp. Átállítottam a túlfeszültség védelmet, hogy 13.8V ra is felmenjen, mert nagyobb basszusoknál ledroppolt 9V környékére, ami nem túl egészséges az erősítőnek. De sokat nem is ért, egy idő után a hatalmas basszusok miatt a rövidzár védelem lekapcsolta a tápot állandóan. Visszatettem 12V ra, amin gyárilag volt, nem segített. A műterhelés sem az 5V os ágon. Így végül maradt egy 60Ah os akksi, egy módosítőtt töltővel. Tökéletesen üzemel. A töltő kapott egy blower-ventit, hogy ne melegedjen túl, és működés közben megy a töltés, így nagyon lassan veszít az akksi a feszültségéből. 2 óra brutál "muzsikálás" után a töltő langyos volt, akárcsak a mélyláda, az erősítő meleg, de nem forró (meg is lepett, pedig erőteljesen melegednie kellett volna). A hangerőre nem emlékszem, de azt tudom, hogy a maximális hangerőn volt, ami mellett nem torzult nagyon a hang (a membrán kilengése miatt). Mondjuk bírt volna többet is, viszonylag tiszta hanggal, ha alul a reflex-nyílást a gyári tömítéssel lezárom, viszont az ki van véve, így a membrán kilengése nagyobb, és kevesebb erővel is mélyebb hangszintre képes. Ha autós hangrendszert akarsz az otthonodba, bármilyen formában, tápról nem javaslom a meghajtását. A LED meghajtós impulzus-tápok még elég jók. Állítható feszültség, nincs tele védelemmel, stb, de nem lesz ugyanaz soha, mint egy autós akksi (akár a leggyengébb is), mert egy akksi 12V on (12.7) le tud adni instant minimum 300 ampert, ha szükséges (bár autós erősítőknél erre sosincs szükség, de inkább legyen miből merítenie, minthogy fuldokoljon a kevéstől). Szóval ha autó akusztikát tervezel a házba, az akksi a legjobb megoldás. Viszont ha a teljesítmény nem lényeges, azt mondom, rakd félre a pénzed, gyűjts hozzá ha kell, és egy normális otthoni rendszert vegyél. 2.1 vagy 5.1 ami optimális, de azokból is jó minőségűt, az olcsóbb modeleknek pocsék a hangzásuk, sok velük a baj. Meg sem tudom számolni, hány hangfal rendszerem volt már, és most végül leálltam egy 2.0 ás sztereóval, aminek totálisan kielégítő a minősége (elfelejtettem megjegyezni, egy Edifier R1100 ról van szó), illetve ugye az autós mélynyomó. Az csak azért kellett, mert mint említettem, egyszerűen imádom a teljesítményüket, Devialet Phantom ra pedig nincs pénzem, hogy teljesítmény és minőség egyhelyen legyen egy otthoni rendszerben :D
2019. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi :D
2019. máj. 16. 20:43
 9/10 anonim ***** válasza:

# 7

Az egésznek a rákfenéje a felesleges DC konverzió, vagyis az alacsony feszültségű szint beiktatása, ami túl nagy áramokkal, veszteségekkel jár.

Ezzel szemben, ha az autós erősítőben lévő DC-konvertert kiiktatva, a végfokokat közvetlenül tápláljuk meg (nagyobb feszültség, kisebb áram), sokkal kulturáltabb az egész.

De akkor már célszerűbb rendelni D-osztályú modult is Kínából, vannak lehetőségek ma már bőven, olcsón is.

2019. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez van barátom, ha alacsony feszültségű áramforrásra találnak ki egy erősítőt. PL valóban egészségesebb lenne például 36 vagy 48 voltról hajtani, de oda akkor már dukálna egy toroidos trafó, egy egyenirányítóval, stb, ami annyira fölösleges macera, hogy már inkább felejtős is. Szerintem az akksi+erősítő kombó még elmegy, de otthonra az otthoni rendszerek dukálnak leginkább. Azokban is van potenciál rendesen, csak az már a drágábbik kategória. Értsd, ha pl 300W RMS t akarsz kihozni csak a mélyből, 2x annyiba kerülhet, mint egy akksi+erősítő+mélyláda kombó. Persze, optimálisabb is, csakhát nem mindenki verne 100K t akusztikába azért, mert szereti a teljesítményt. És lehet keveset mondtam, 100K ért 300W RMS es Sub-ot nem is nagyon láttam még.
2019. máj. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!