Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Felpúposodott aksit lehet még...

Felpúposodott aksit lehet még használni? Biztonságos?

Figyelt kérdés
Hordozható modem aksi már annyira púpos, hogy 2 gumival megy csak fel a hátlap, még működik kB 8-10 órát egy töltéssel, de kb 2 hónap mire lesz új aksim bele, addig lehet valami baja?

2019. okt. 22. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Bizonyára sejted már, hogy ez nem annak a jele hogy semmi gond nincs vele.Azon kívül, hogy eldurran a zsák, nagyobb baja nem lesz, de ez az apróság képes a telódat leamortizálni. Esetleg leszaggatni a gatyád ha a zsebedben tartod. Vagy éppen kiveri a szemed. Te döntesz hogy érdemes-e?
2019. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Morzsi007 ***** válasza:
Ha mindenképp használni akarod, ne töltsd fel teljesen és főleg ne nagy árammal. Normál USB szabványt használj, mint a pckben van 500mA. Ha zárlatos lesz addig puffad, amíg szét nem reped valahol, aztán elfüstől, kigyulladhat a hő hatására.
2019. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos még muszáj használni, míg meg nem érkezik a másik, egy ideje meg rendeltem már, nagyon melegszik is. Jeltovábbítónak használom, mert olyan helyen dolgozom, ahol nincs térerő, csak egy lőrés van fúrva a falba a kábeleknek, ott talál egy kis hálózatot amit bent szétszór wifin, a telefonok enélkül nem működnek bent
2019. okt. 22. 10:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg már 4 éves akku (és modem)
2019. okt. 22. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:
A vodának ez a wifis modemje pl olyan, hogy tipkusan előforduló probléma. Anyám járt így, viszonylag új készüléknél nyári melegben púposodott, hiába téptem a számat, hogy vigye vissza garira, jóvanazúgy alapon használta. Igazából ezen kívül hogy gumi tartotta össze, teljesen használható maradt, ugyanúgy adott wifit, néha összébb töppedt, máskor jobban dagadt, szerintem külső hőmérséklet is közre játszott. Cirka másfél évig használta így, mikor lejárt a hűség és újat kötött, akkor kapott új kütyüt na és bent mondta a vodás srác, hogy tipik hiba az akksidagadás ezeknél.
2019. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
A mértéktől is függ, van, hogy ha a terhelés abbamarad, akkor visszahúzódik, de ilyen akksit nem szabad és tilos is használni, akármikor kigyulladhat, bár ez inkább csak majd elfüstől, viszont nagyon felmelegszik.
2019. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ne hagyd felügyelet nélkül, amikor nem használod, kapcsold ki. Simán felrobbanhat, kigyulladhat. Én tablettel jártam így. Írtam is ki kérdést vele kapcsolatban. Felpúposodott az akksi, de inkább nem kockáztattam, nem gumiztam. Kuka lett a tablet, pedig alig járt le a garanciája. Bár én mindig így járok. Akkor romlik el akármilyen kütyü, amikor lejár a garancia.
2019. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
"Akkor romlik el akármilyen kütyü, amikor lejár a garancia." A mérnököknek nem kis munkája van ebben.
2019. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:

Amikor az autódban világítani kezd az olajnyomás hiányát jelző lámpa, és a motortér 20 perc múlva kicsit füstölni kezd, de az autó még megy akkor lehet még használni? Biztonságos?

Csak mert hóvégéig nem tudod szerelőhöz vinni...

Hm?

Mit mondanál erre?

2019. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8., sajna tapasztaltam, egyetértek.
2019. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!