Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Felpúposodik/felpúposodott a...

Felpúposodik/felpúposodott a laptopom?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja volt szervizben a gépem, és kicsivel arra hogy visszakaptam észrevettem, hogy a touchpad kicsit kijött a helyéről. Nem nagyon foglalkoztam vele, gondoltam talán megsérült vagy valami, nagy gond nem volt vele azon kívül hogy nehezebben lehetett használni (de ez nem zavart, mivel egeres vagyok).

Az utóbbi időben viszont egyre jobban és jobban feljött, kijött a helyéről. Fura volt, de mivel nem nagyon használom, nem zavart.. gondoltam talán rosszul lett belerakva miután összedzerelték, és kezdo elengedni, majd visszaviszem, ha kezd nagyon lejönni.

Most viszont amikor ránéztem eszembe jutott, hogy ugyan mi a fenétől jönne le csak úgy? Pláne, hogy igazából a bal oldal akar csak lejönni. Szemmagasságba emeltem mert ekkor már gyanakodtam arra, hogy talán valami meghajlott vagy púpos, és megláttam. Egy jó fél centi magas púp van a touchpad bal oldalán, nagyjából a touchpad közepénél ér véget. Úgy látom, a billentyűzetig már nem ér el.

Felülnézetből nem nagyon látszik, mondjuk most már látom, hogy tudom mit keresek.

Mi van azon a részen a laptopban? Miért púposodhat fel?

Lehet ennek köze ahhoz, hogy a gépem lassabb, nehezebben indít el programokat, nehezen tölt be?


Természetesen el fogom vinni szervizbe, csak kíváncsi vagyok, mi is lehet ez. Még nem találkoztam ilyennel, nem is hallottam hasonlóról.


(Bocsánat az elírásokért, telefonról pötyögök)



2019. jún. 21. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de TV-nél például előfordul olyan, hogy elektrolit kondenzátort kell cserélni, amikor is kiderül, hogy van raktáron olyan paraméterű kondi, csak az pont annyival magasabb, hogy nem fér be a túl lapos TV-be.

Vagy úgy kell próbálgatni, megfigyelni, hogy hozzáér a hátlaphoz vagy sem. Meg amikor fektetni sem lehet, mert nincs hová.

Csak erről jutott eszembe, hogy esetleg kondit vagy valamit cseréltek ott is, de épp határeset a magassága. Pláne, ha azóta már az is kezd felfúvódni.

2019. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jobban belegondolva lehet, hogy cseréltek rajta valamit még korábban.. Lehet, hogy valami ilyesmiről van szó.

Sőt, minél többet gondolkozom rajta, annál jobban rémlik, hogy bedöglött a hardver (vagy legalább is egy része) és cserélni kellett.

Mindenesetre most nekiálltam szépen feltöltögetni a fájljaimat driveba, aztán amint lehet, megy a gép szervizbe.

Köszi a gyors választ!

Ha valaki tud még valamit mondani, szívesen várom :)

2019. jún. 21. 13:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha beépített akkus, akkor az lehet, ami púposodik.
2019. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A beépített akku is 18650 hengeres cellákból szokott állni, ami nem fúvódik fel. Esetleges túlnyomás biztonsági szelepen távozik.
2019. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kivéve amikor nem abból áll.
2019. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

Például.

2019. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Abszolút nem vagyok otthon a laptopok alkatrészeiben, szóval nehezen tudom megmondani, mi lehet a probléma.

Eddig azt hittem, hátul van az aksi, de úgy fest hogy összekevertem az előző laptopommal. Fogalmam sincs, hogy ezen hol van.

A touchpad bal oldalán lehet akkumulátor?


A laptop alján/hátoldalán látok egyébként egy kisebb lecsavarozható/lepattintható részt, esetleg ott lehet?

(Az is baloldalt van, de feljebb)

2019. jún. 21. 20:09
 8/11 anonim ***** válasza:
A pontos típust elárulhatnád. Az alapján rá lehetne keresni, hátha van róla valami szétszedős videó.
2019. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ez miért nem jutott eszembe előbb...

Asus X555L.

Rákerestem, és nagyon úgy fest, hogy bizony ott van az aksija.

Most szembejött velem az is, hogy a túltöltéstől szoktak felpúposodni az aksik - ez igaz? Ugyanis nekem elég régi/gyenge aksim van, alig bír a gép egy órát töltés nélkül, szóval folyamatosan töltés alatt volt amíg használtam (és keményen használtam). Szóval ha ez igaz, akkor könnyen lehet erről szó.


Köszönöm mindenki válaszát!

2019. jún. 23. 12:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha amúgy is hálózatról megy, elegendő lenne mielőbb kiszednia rossz akkut és anélkül használni.
2019. jún. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!