Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hálás lennék a segítségért!...

Babinszkyroland kérdése:

Hálás lennék a segítségért! SPL6004 4 csatornás erősítő, hídban rms 2×500w 4ohm. Dupla Kicker Comp mélynyomó, hangszóróként 2×2 (4ohm) 400w rms. Hogy lenne helyes összekötni?

Figyelt kérdés
Hogy az erősítőt ne terheljem túl, gondoltam a két-két hídba kötött csatornát, az egy-egy dupla tekercses hangszóróra kötöm. Ami ha jól értem 2 vagy 8ohm-on lehetséges (4 ohm-on nem? ). Mi lenne a helyes bekötés?

#Ohm #8 ohm #autós erősítő bekötés #dupla mélynyomó #spl 6004 #kicker comp 12"
2019. nov. 2. 23:10
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat a kérdésben rosszul írtam.A hangszóró kettős 4ohm.
2019. nov. 3. 07:52
 2/2 anonim ***** válasza:

Két lengőtekercset csak sorba vagy párhuzamosan tudsz kötni.

Jelen esetben sorban 8 ohm lesz az eredő, párhuzamosan 2 ohm.

Középút nincs.

Az adott erősítő, a 4 kimenet mindegyikén eltűr 2 ohm terhelést, de ennek így nem lenne értelme, mert csak két csatornát tudnál leterhelni.

Hídban 2x4 ohm mehetne rá, azt sem tudod így összehozni.

8 ohmosként kötheted a hangszórókat, amitől csökken az erősítőből kivehető teljesítmény (egyben kíméli is, kevésbé fog melegedni), az autóban pedig azzal is lehet döngetni.

Nem hinném, hogy olyan fontos lenne csúcsra járatni, kiütné az agyad.

2019. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!