Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek

A kérdés
babinszkyroland nevű felhasználó kérdése:

Hálás lennék a segítségért! SPL6004 4 csatornás erősítő, hídban rms 2×500w 4ohm. Dupla Kicker Comp mélynyomó, hangszóróként 2×2 (4ohm) 400w rms. Hogy lenne helyes összekötni?

Hogy az erősítőt ne terheljem túl, gondoltam a két-két hídba kötött csatornát, az egy-egy dupla tekercses hangszóróra kötöm. Ami ha jól értem 2 vagy 8ohm-on lehetséges (4 ohm-on nem? ). Mi lenne a helyes bekötés?

Keress kérdéseket hasonló témákban: autós erősítő bekötés, dupla mélynyomó, Ohm, 8 ohm, spl 6004, kicker comp 12"

2019. nov. 2. 23:10  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Bocsánat a kérdésben rosszul írtam.A hangszóró kettős 4ohm.

# 1/2Időpont 2019. nov. 3. 07:52 Privát üzenet

Két lengőtekercset csak sorba vagy párhuzamosan tudsz kötni.

Jelen esetben sorban 8 ohm lesz az eredő, párhuzamosan 2 ohm.

Középút nincs.

Az adott erősítő, a 4 kimenet mindegyikén eltűr 2 ohm terhelést, de ennek így nem lenne értelme, mert csak két csatornát tudnál leterhelni.

Hídban 2x4 ohm mehetne rá, azt sem tudod így összehozni.

8 ohmosként kötheted a hangszórókat, amitől csökken az erősítőből kivehető teljesítmény (egyben kíméli is, kevésbé fog melegedni), az autóban pedig azzal is lehet döngetni.

Nem hinném, hogy olyan fontos lenne csúcsra járatni, kiütné az agyad.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2019. nov. 3. 10:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy kéne bekotni ezt az erősítőt?
Milyen erősítőt érdemes venni?
Mélyláda membrán befelé mozog. Mitől lehet?
Ez a mélynyomó jó lesz?
A napokban vettem egy 5.1 hang rendszert, ami olyan típusú hogy a mélyládájában van az erősítő, szóval aktív. Az normális, hogy a hűtőbordái hamar felforrósodnak?
Autós mélynyomó ládát amiben beépített erősítő van kizárólag autóban lehet használni vagy valahogyan egy hálózati szobai hifire is rálehet kötni és használni?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Szórakoztató készülékek rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!