Régi TV nem kapcsol be?

Figyelt kérdés

Van egy nagy régi LG TV-m, csak néha nézem, már van vagy 15 éves.

Olyan gondja volt egy éve, hogy néha kikapcsolt, ilyenkor nem is lehetett azonnal visszakapcsolni.

Ma jutott el arra a pontra, hogy a piros fény világít, de hiába kapcsolom be csak azt a tipikus kattanó hangot hallani (mint mindig) és semmi nem történik.

Most megpróbáltam megint, kattant, hallottam h magas frekvencián sípolt, de nem adott képet, egy 10 másodperc múlva kikapcsolt megint.


Mi lehet a baja? Ha elviszem szerelőhőz akkor meg tudja vajon csinálni, vagy már ne is próbálkozzak mert túl régi?



2019. nov. 3. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez javítható általában.
2019. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
LCD? vagy még régebbi?
2019. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már öreg, kiszáradt alkatrészek vannak benne. Meg tudja csinálni, aki ért hozzá. De szerintem a javítás díjából lassan veszel egy hadznált LCD tévét jobb képminőséggel.
2019. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor megér egy próbát szerintem.
2019. nov. 3. 17:29
 5/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

A tápja próbál indulni, de fogja valami. Valószínűleg a sora nem indul, a sortranyó zárlata miatt. Ha szerencséd van akkor csak egy körberepedt forrasztás, vagy egy rossz kondi miatt ment ki a sortranyó.

Rosszabb esetben zárlatos lehet a sortrafó is akár, vagy kiderülhet még bármi kacifánt, ezt meg kell nézni szakembernek.

2019. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten javítom ezeket és hoztak hozzám néhány ilyen problémával LG képcsöves tévét. Tipikus hiba ezeknél hogy a forrasztás felreped a sorvégfoknál, az alaplapi csatlakozóknál és ezt a jelenséget produkálja. De volt olyan is hogy a tévé hurcolása miatt szakadt fel a trafó. Sajnos annyira kemény és vékony forrasztást alkalmaz a gyártó hogy előbb utóbb ez van. Érdekes módon az alkatrészek, elkók egész jól bírják az LG -nél.
2020. márc. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!