Djnandika kérdése:

Mi a hiba, ha a DVBC tuner nem talál digitális adókat?

Figyelt kérdés

Van egy Manta 32lha59l típusú smart tv-nk. Minden működik rajta, de a kábelszolgáltató (Kalásznet) digitális csatornáit nem találja meg sehogyan sem.Az analógok működnek rajta, a többi tvn gond nélkül jönnek a digitálisak is. Valakinek ötlet? Köszönöm előre is a segítő ötleteket.

//www.emag.hu/manta-32-smart-android-7-1-hd-smart-led-tv-32lha59l/pd/D9ZSD6BBM/? Cmpid=77037&gclid=Cj0KCQiAtf_tBRDtARIsAIbAKe39_sxITejA5wwOo-n4lsGx6TdWIKyTNtusZNkYdOygFCNbEC_f0lMaAiIxEALw_wcB



2019. nov. 4. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel a DVB C/T és analóg tuner közös (nem véletlenül közös az antennabemenet is), így a tuner hibája nem valószínű.

A különbség ezen rendszereknél a demodulátor, illetve a digitális dekóderek fajtái.

Egyik dolog a hangolásnál nem a földi, hanem kábeles digitális választása.

Utána megpróbálhatod a TV-t átvinni a másik helyére a teszt kedvéért.

Ugyanis előfordul olyan kábelezési hiba, amikor egyik helyen a digitális multiplex alacsonyabb szinten jön, ezért a TV átugrik rajta keresés közben.

Kínai TV egyébként, látom a "feneke" alapján.

2019. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gondolom le vannak kódolva a digitális adások, ugyanúgy mint a UPC-nél, hiába van DVB-C tuner a TV-ben, még kell hozzá egy kártya is (ha a TV tud fogadni kártyát).

Ha nem tud, akkor kell a szolgáltatói SET-TOP box.

Egy mondat a cég weboldaláról: "A televíziót hagyományos koaxiális kábellel kell összekötni a megfelelő aljzattal. Premium (digitális) csomag igénybevétele esetén, a digitális műsorok vételéhez szükséges Set-Top-Box-ot biztosítjuk, letéti díj ellenében."

2019. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

# 2

A kódolás nem befolyásolja a műsorok megtalálását, ahogy írja is:

"digitális csatornáit nem találja meg sehogyan sem."

Kártya csak a titkosítás feloldásához szükséges, hiányában még az EPG-t is kiírja. Csak nincs hang és a képernyőn "kódolt" vagy hasonló figyelmeztetés jelenik meg.

De majd a kérdező megmondja, hogy szerinte a másik TV mivel működik.

2019. nov. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mint írtam, van még a lakásban tv amik gond nélkül megtalálták a digitális adókat. (2 LG, 1 Hundai) Tehát lekódolva biztos nincsenek. Arra már én is gondoltam, hogy átviszem egy másik szobába, hátha ott talál valamit, csak még a megvalósítás nem jött össze. Már csak azért is, mert ami még inkább érdekessé teszi a jelenséget, hogy automata keresésen 0 csatornát talál, manuálison talál ugyan 5 csatornát, amik nem működnek, (egy kifagyott kép, nincs epg sem) mintha a földi sugárzású ingyenes adókat találná meg. (Duna, M1, stb) Nem Kínai egyébként, talán Lengyel, de Sharp van az alkatrészekre írva. Szóval rápróbálok egy másik helyen és lehet csinálok egy videót, hátha úgy több információ birtokában többet tud majd valaki.
2019. nov. 4. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen alkatrészek, láttad a belsejét? Akármit láttál az egy kínai TV, amit sokféle néven futtatnak, lengyel és román cégek is rendelnek belőle stb. A kínaiak pedig olyan nevet nyomtatnak rá, meg a csomagolására is, amit a vevő akar.

A földi digitálist sikerült megtalálni, ha bedugsz az antenna helyett egy darab drótot, még meg is jelenhet a kép, ha van elég térerő.

Vagy valami szobai antennát legalább.

Manuális kereséshez a szolgáltatód PDF táblázatából ki tudod nézni a digitális multiplex csomagok frekvenciáit.

Azt lehet manuálisan beírni, utána az adott frekvencián meglátod, hogy mit tud belőle kihozni, mutatja valószínűleg a jelszintet is.

(Digitális adásnál egy frekvencián több műsor van összefűzve egy közös multiplex adatfolyamba.)

2019. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen belenéztem, de lényegében teljesen mindegy mi van rá írva. Értem én, hogy ha egy darab drót be van dugva is megtalálhatja a földi adókat, de akkor ugye DVB-T állásban kellene keresnem. Jelen esetben pedig továbbra is arról van szó, hogy DVB-C keresésben van a problémám. A Kalásznetnél találtam ugyan pár frekvenciát, de ezeket már végig próbáltam, és semmi. Sőt! Már az összes országgal végig próbáltam. Gondoltam hátha más is találkozott már ezzel a jelenséggel és neki sikerült megtalálni a megoldást.
2019. nov. 4. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Az említett műsorok a DVB-C-ről is származhatnak, a tapasztalt jelenség pedig pont az alacsony jelszintre utal.

Nyilván én kipróbálnám a DVB-T vételt is, nem azért mert szükségem van rá, csak soha nem tudhatod, miből, mi vonható le, ami esetleg közelebb visz a megoldáshoz.

Analóg vételnél nem szemcsés, zajos a kép? Az alacsonyabb és magasabb frekvenciákat egyaránt tekintve, ugyanis lehetnek különbségek.

2019. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott! Illetve rájöttem mi a baj. Hónom alá kaptam és átvittem a másik szobába. Automata keresésen semmi. Majd manuálison, láss csodát, megtalálta mindet. Elment, visszavisz a helyére. Az analógok mennek, kép jó (már ami az analógtól várható) digitális egyik sem egy. "Nincs szignál" Csatlakozó megmozgat, és néha be villan egy kép, meg hang foszlány. Lecseréltem, kábelből egy kicsit levágtam. Ugyan úgy nem megy az új csatlakozóval sem. Tehát kizárásos alapon a hiba, a kábel másik végén lesz, az osztónál. Valószínűleg a csatlakozó, mert hiába cseréltem meg egy másik tv-vel, úgy sem megy, a másik pedig ugyanúgy működik. Olyan csatlakozóm viszont nincs itthon, holnap veszek és szerintem a probléma megoldódott. Köszön szépen mindenkinek a segítséget, a jó ötletet, hogy másik helyen próbáljam hangolni, pedig különös képen.
2019. nov. 4. 15:38
 9/10 Zzzoli ***** válasza:

Ne sima gyorshangolást válassz, hanem amikor paraméterezhető kéz módban a hangolás. Baj szokott lenni a qvadratúra amplitúdómoduláció (QAM) hibás beállítása 64 vagy 256 szolgáltatófüggő, ha szerencséd van kilesed a másik tévéből.

Ha nem választasz régiót, vagy másik régió van kiválasztva, az is lehet baj. Az LG-k nagy része nem talál jelet ha nincs meghatározva régió például. Nyilván mert vannak régiófüggő paraméterek.

2019. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zzzoli ***** válasza:

Na lekéstem :-)

Örülök hogy OK :-)

2019. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!