Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan szürhetem le az audio...

Hogyan szürhetem le az audio kábel zaját?

Figyelt kérdés

[link]


Vettem egy ilyen lapot , tudom olcsó és mit várok töle.

Baj az vele ,hogy amint össze kötöm audio kábelal a gépet és a lapot,keletkezik egy roppant kellemetlen zugo hang.

Én azt néztem ki ,hogy túl olcsó a lap hogy zaj szürövel is elássák.

Milyen megoldásokat tudtok az Audio kábelra (Jack)

És a + és - kivezetésre ,hogy le szürhesem a keletkezö zajt?



2019. nov. 4. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb az erősítő ellátása kettős szigetelésű tápegységgel.

Mint ahogy a gyári erősítők, aktív hangszórók stb. nem véletlenül vannak lapos villásdugóval szerelve általában.

2019. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ilyen tápegységet tudnál mellékelni linkben?
2019. nov. 4. 17:54
 13/16 A kérdező kommentje:
Ám ha egy földelés mentes laptop táppal dolgozom akkor az is megoldhatja nem?
2019. nov. 4. 18:08
 14/16 anonim ***** válasza:

Mármint gyárilag "földelésmentes" (azaz kettős szigetelésű), azt érdemes megpróbálni. Ezek a D-osztályú végfokok a kapcsolóüzemű tápok impulzusaira nem nagyon szoktak érzékenyek lenni.

Linkelni nem tudok, én általában saját lomtárból oldok meg ilyeneket.

Régen pedig a klasszikus vasmagos trafóval, illetve toroiddal építettünk erősítőket, de ahhoz nagykapacitású pufferek is kellenek, mert a 100 Hz hullámzás kiszűréséhez nagyobb kondi szükséges. Továbbá annak a feszültsége sem olyan stabil.

2019. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Apropó, a laptop egyébként is tesztelhető akkuról, úgy nem áll elő földhurok.

Ebben az esetben maradhat az erősítő a földelt tápforráson is.

2019. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem laptopról megy, hanem laptop tápot használok fenti linken található laphoz az audio kábel egy asztali számitógéphez van csatlakoztatva.
2019. nov. 4. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!