Milyen 2.1-es hangfalat javasolnátok, aminek igazán jó basszusa van és jó a hangzása?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán sikerült megtalálni a tökéleteset.

A legfontosabb legfontosabb szempontok:

- Mély, erőteljes basszus

- Tiszta, jó minőségű hangzás


Olyan zenéket hallgatok, amik a basszusra épülnek.

Eléggé rontja az élményt, amikor a basszust úgy adják ki a hangszorók, mintha kalapácsolnának vagy ütemre ütnék az asztalt. Tehát nem tiszta, mély basszus, hanem ilyen doboz hang szerű..

Ha fülhallgatóval, vagy gépen gamer fejhallgatóval hallgatok zenét, baromi jó a hangzás és a basszus, hangszorókon viszont tökre nem!


Nos, ti milyen márkájú/típusú 2.1-es szettet tudnátok ajánlani?


2019. nov. 6. 02:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy olyan kéne amin ha feltekerem maxra a basszust akkor nem torzít
2019. nov. 6. 02:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen. De most komolyan. A minőségi 2.1 és 5.1 rendszerek kihaltak. Ha kicsit is minőségit akarsz akkor külön összeállított rendszer felé kell nézelődni, vagy venni valami régi darabot.

Esetleg újban az Edifier S350DB rendszeren érdemes elgondolkodni. De csalóka a kinézet, az Edifier inkább a kiegyenlített hangzás felé törekszik, ergo lehet a mélyét tudod az egekig húzni, de egyszerűen nem fog jól szólni, nem fog beleillenei az összképbe.


Esetleg soundbarba ha gondolkodol a JBL-t szokták ajánlani, hogy ütősek a mélyei. A mélykedvelők nagyon csípik a JBL-t. De van a Jamo SB40 is, vagy a Polk Audio MagnifiMAX is, aminek jók a mélyei.


Egy másik lehetőség, hogy veszel valami aktív sztereo hangfalpárt, amin van sub kimenet, és veszel hozzá aktív subot. Persze itt megint korlátozottak a lehetőségek, hiszen bár az Edifiernek vannak ilyen hangfalpárjai, de nincs hozzájuk Edifier subláda. Most hogy ahhoz meg melyik aktív sub illene az Edifierhez, nincs sok tapasztalat ha a magyar fórumokat olvasgatom. Ott is kérdezte már ezt valaki, és azt válaszolták, hogy nem ajánlott, mivel külön az Edifier nem gyárt mélyládát.


Esetleg valami "neves" hangfalgyártótól veszel aktív mélyládát. De azoknál meg ritkaság az aktív hangfalpár. Szóval folyamatosan csapdába esik az ember. De azért van: Klipschnek van aktív sztereoja is és van aktív mélynyomója is. Vagy a Heco márkának is van: Heco Ascada plusz mély hozzá. Magnatnak is van: Magnat mély plusz Magnat Multi Monitor 220 aktív sztereo.


Esetleg használtan veszel valami régi egybeépített házimozit, akár 2.1-eset, akár 5.1-eset, aminek csak a 2.1 részét használod. Fillérekért lehet kifogni jófogáson brutál darabokat, amik nem kicsit szólnak jobban a mai rendszereknél. Panasonic régi rendszerei, Sony Pascal, LG, Samsung régi rendszerei kegyetlenül jól szólnak. De hansúlyozom a régi rendszerek, amik sok-sok pénzbe kerültek anno, nem a 40 ezres 5.1-ekről beszélek és nem is a mai műanyag sz__okról. Olyat keress, aminek aktív mélye van minimum 6-7 kg súllyal. Magas sugárzó is minimum 1 kg legyen.


Esetleg Onkyo HiFi-k léteznek sub kimenettel, az is egy lehetőség. És van is hozzá Onkyo sub.

2019. nov. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb én is így kezdtem.

Aztán meguntam, hogy ezek a műanyag vackok sehogy sem szólnak jól.

Most már 2.1-es Pa cuccom van,2x500watt Top + 1x1000watt szubb.

A szubb az 2db 50 centis nyomós hangfalakból áll,így már egy emelettel lentebb is tökéletes a basszus.

2019. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!