Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangszedőt vegyek a...

Milyen hangszedőt vegyek a lemezjátszómhoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Yamaha P-500 típusú lemezjátszóm van? Ehhez a típushoz milyen hangszedő lenne jó? Ár max. 50.000 Ft.


Például ez jó lenne hozzá?

[link]



2019. nov. 11. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy klasszikus, mozgómágneses hangszedővel szerelt lemezjátszó, azaz jó hozzá.

Feltétele még a megfelelő erősítő is, ami mágneses-hangszedőbemenettel rendelkezik.

2019. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok annyira otthon az ilyen technikai dolgokban. Viszont sok lemezem van (nagyon sok 743 db), szinte csak vinylt hallgatok. Amim van jelenleg lemezjátszóm, ez milyen? Alsó vagy közép kategóriás? Mert az tuti, hogy nem egy csúcskészülék. Nem szól rosszul SZERINTEM, bár nem vagyok vájtfülű. Annyit viszont hallottam, hogy az Ortofon az egy jó márka a hangszedőben. Gondolom, ha veszek egy ilyesmi Ortofont akkor az jobb, lesz mint a gyári.
2019. nov. 11. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A lemezjátszós technikákban sokan nincsenek már otthon, én is a múltban javítottam ilyeneket, szervizben.

Ha pont ilyet nem is, de ez is egy szokványos direct drive típus, ha jól látom, hasonló van nekem is (Pioneer PL-200).

Gumiszíj legalább nem rohad szét benne, mivel nincs.

Célnak simán megfelel szerintem.

Hifis vájtfülűek képzelgései engem soha nem hatottak meg, ezek az agymosottak hamar lefikáznak bármit, amin nem lóg milliós árcímke.

2019. nov. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy direct drive-os lejátszó. Úgy tudom, a Yamaha az jó márka hifiben. Mindegy, megmarad. Nem fogok, százezrekért lemezjátszót venni. Viszont egy jobb hangszedővel, azért "feltuningolnám".

Nem vagyok egy "technikabolond", én csak zenét szeretnék hallgatni. Van egy jó Onkyo Integra sztereo erősítő és egy sztereo 3 utas hangfal pár, ami Pioneer. Nem mai darabok ezek sem, de azért jók. Amire nekem kell, arra elég. Nem több milliós műszerekkel mérem a hanghullámokat, csupán meló után leülök a fotelba, iszok egy teát aztán hallgatom a muzsikát. :)

2019. nov. 12. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!