Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1 hangfalszettet/házimoziren...

5.1 hangfalszettet/házimozirendszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés
főképp zenehallgatásra számítógépről és "játékra" venném ár/érték arányban tudtok olyat ajánlani ami hangos és jól is szól? max 100E ig köszi előre is.

2019. nov. 17. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyen igények mellett Logitech z906
2019. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Morzsi007 ***** válasza:
Én inkább stereo rendszerben vagy fejhallgatóban gondolkodnék. Zenére mindekttő jobb, mint az 5.1. Játékra meg inkább fejhallgató. A filmhez lenne ideálisabb az 5.1, de még a füles is jó jehet.
2019. nov. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy 5.0-ás szettet javaslok inkább, amiben a két első adja vissza a basszust is. Zenéhez ez a legjobb, mert az úgyis csak a két elsőt hajtja meg, játékhoz meg a többi elég, hogy meglegyen a térhangzás. A külön mélyláda inkább a filmekhez fontos, de ha nem igényled a tűpontos hangzást (azaz pontosan úgy szóljon, ahogy azt a hangmérnök megálmodta), filmekhez is használható egy ilyen szett, persze ha az erősítőd elég erős hozzá, hogy térhangzás mellett is erősítse a basszust.
2019. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én mindig az 5.1 hangrendszer párti voltam. De mára elhagytam.

Én azt vettem észre, hogy az utóbbi időben nagyon gyengék a filmek hátsó effektjei. Vagy a szinkronok gyengébbek, vagy az Atmosra fókuszálnak, de mindegy is...ha szinkronban nézel filmet, akkor semmiképpen sem éri meg 5.1 rendszert venni. A másik ok, hogy nagyon kihaltak ezek a (mindenegybe)rendszerek. Bár van, de egyik rosszabb, mint a másik. Szóval ha jó 5.1-et akarsz akkor nagyon mélyen a zsebedbe kellene nyúlni.

Az én tanácsom az, persze nem kell megfogadni, hogy vegyél valami jó minőségű aktív hangfalat USB DAC bemenettel. Könnyű lesz választani, mivel nem sok van. És hanyagold az olcsó megoldásokat. Microlab, T&V, Edifier és hasonló olcsóságokat...sok minőségi probléma van velük, és bár némelyiknek nem rossz a hangja valóban, de csak az mondja, hogy nagyon jó, aki nem hallott valódi jó minőségű hangot. Hidd el, én végig jártam ezt az utat, mindig bedőltem a nagy ajánlgatásoknak, hogy húúú, ez a legjobb...sok pénzem bánta.

HECO (Ascada), Klipsch-nek (R-51PM) van 1-2 jó aktív hangfala USB DAC bemenettel, tehát még hangkártya sem kell hozzá. Vagy ott a Magnat Multi Monitor220: bár USB DAC nincs, de optikai bemenet van. Ezeknek elég mélyük is van, de ha kevés számodra, akkor később csatlakoztathatsz külön aktív mélynyomót is. Ezeknél kezdődik a "hang".

Szerintem a 100 ezerhez gyűjtsél még egy kicsit...tudom, ezt könnyű mondani, ha ennyit szánsz rá, és persze gyorsan kellene....de általában aki kicsit is szereti a zenét, a végén minimum ilyen szinten fog kikötni.

Egyszer hallasz meg egy minőségi hangot, és azt fogod mondani, hogy le__arom a hátsó hangokat :)


Lehetséges amúgy a használt egybeszett felé is elindulni, de a használt megint egy másik történet. Panasonicnak, Samsungnak, LG-nek régen brutálisan jó rendszerei voltak...de nagyon megkell nézni mit veszel meg. Tudni kell melyik szól jól, mert ugye nem mindegyik jó...legyen rajta optikai bemenet is, illetve mindig lutri ugye, hogy van e rejtett hiba. Szóval sok a "ha"...de tény, hogy brutális jó rendszereket lehet kifogni jófogáson. De bele lehet nyúlni rendesen is a rosszba...


Az én példám: sokan leszóltak engem, hogy sztereom van, visszamentem az őskorba, már 20 évvel ezelőtt a VHS videom volt sztereos, nem akarom a hátsó hangokat elölről hallani, tök gáz, mert ő a hátsó hangokat hátulról akarja hallani...

Eljött hozzám, meghallotta a sztereo rendszereimet, azóta a jófogáson ő is azokra a típusokra vadászik :)

2019. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100 000 forintról van szó, abba hogy fér bele egy 5.0-ás szett egy erősítővel...attól egy 5.1-es Logitech szett sokkal jobban szól, 100-ba a frontjaimnak került darabja és ez is csak a középkategória alja.
2019. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

Még egy valami, amit elfelejtettem. Nekem ha most 100 ezer Ft-ért kellene vennem hangrendszert ezt venném:

1. Hangkártya Creative Sound Blaster X-Fi HD (ha nincs optikai kimeneted csak akkor természetesen)

2. Panasonic PMX90 HiFi.


Ez így kb. 100000Ft, jelenleg ennyi pénzből ezzel éred el a legjobb hangminőséget.

2019. nov. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Van igazság abban, amit írsz, egy jó sztereó jobb, mint egy rossz 5.1, de addig mondod ezt, ameddig nem hallottál jó 5.1-et vagy jó Atmost.
2019. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hallottam jó Atmost, hidd el. A kérdező 100 ezer Ft-ról kért véleményt, amiből én közel a kétszeresét csináltam. Bár az Ascada kifutó modell, beszerezhető 130 ezer Ft-ért.

Te már kb. félmillió nagyságrendben beszélsz minimum.


Gondolom érted a problémát...

2019. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2019. nov. 19. 12:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Az Ascada tán jó ?:)
2019. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!