Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Első drónnak Dji Mavic Mini?

Első drónnak Dji Mavic Mini?

Figyelt kérdés

2019. nov. 20. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Abszolút. Én egy Dji Mavic Pro-t hajtok, az akksiideje kicsit kevés ugyan, de minden más szempontból nagyon jó cucc.
2019. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is ki szeretném próbálni a drónozást, videókat készíteni "a magasból". Az engedélyeket mennyire nehéz megszerezni? És kb. mekkora összegre számítsak ennél a könnyű drónnál (engedélyekhez)?
2019. nov. 20. 17:35
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Én nem találkoztam még olyan emberrel, aki foglalkozott volna az engedélyekkel :)
2019. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A közelben 15km.en belül van egy honvédelmi reptér csak azért kérdem.

Laikusként azt gondolom, hogy biztos szükséges valami engedély. (Bár ehhez a kis géphez kicsit feleslegesnek tartom.) Mennyire kockázatos úgy reptetni?

2019. nov. 21. 19:38
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

Nem, egyáltalán nem. Én is kezdő drónos vagyok, drón vásárlás előtt állok, de felejtsd el a Mavic Minit kezdésnek.

Mi a jó kezdőbarát drón? Amelyik bírja a strapát és alkatrészt könnyen találsz hozzá. A Mavic Mini nem ilyen. Alkatrész jelenleg nem is nagyon van hozzá meg könnyen is tud törni.

Syma és ehhez hasonlók között keresgélj kezdésnek.

2019. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kipróbáltuk pár napig, majd visszavittük. Az ok, hogy egyrészt

kevés a hatótávja, lakott területen 100-120 méternél messzebb nem ment (felfelé sem ment tovább 70 méternél), de ennyi táv alatt is úgy 10x megszakadt a videó készítése.

Másrészt a kamerája csak jpeg-et tud (raw-ot nem), ami önmagában nem feltétlen lenne baj, viszont úgy fölé exponál, hogy a csúcsfényeket eléggé hajlamos kiégetni. Kézi mód persze segíthet ezen, akkor meg valószínűleg az ember az árnyékos részekből bukik és zajosodik, na így viszont már hiányozhat az a többlet, amit raw-ból ki lehet hozni (pl. az egyik legjobb zajcsökkentő, a DxO-féle Prime eleve csak raw-on tud dolgozni).

A vége az lett, hogy visszavittük, mert szerintem ezt a tudást jóval olcsóbban is megkaphatja az ember, nem volt érte reális a 135 ezres ár. Most jött be, még valószínűleg fog csökkenni az ára, a realitás szerintem 100 ezer alatt lenne ezzel a tudással.

2019. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ma probáltam ki a Mavic Minim, nagyon stabilan tartja magát, úgy tűnik könnyű irányítani, csak féltem még hogy 10m.nél magasabbra küldjem... a beállításokat kell majd még átt böngésznem, mert fel akarom fedezni miket tud
2019. nov. 26. 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, amiket írtok a Miniről. Ennyire rossz lenne?

Aki a kis hatótávra panaszkodik, annak lehet, hogy CE módban volt a drónja. Át kell állítani FCC-re, és akkor jó lesz.

Papír szerint a Pronak 7km a max távolsága a controllertől, ezt tudja is.



Én az egyetem udvarán szoktam reptetni, néha kimegyek a város fölé, a szomszédban egy laktanya van :)

2019. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem eddig nagyon bejött. Csak nekem az DJI Fly apban nincs a 2.7K-s ikon miután csatlakozik a drón az alkalmazáshoz, ahol az "1080p 30fps" beállításokat tudnám változtatni. Csak a videóról tudok át váltani fényképezésre. Ha nincs benne SD kártya azt ki irja, ha benne van akkor azt irja hogy "Sd card unavailable". DJI Fly alkalmazásba nem engedi formázni, mert rámegyek hogy formázás, aztán Confirm és nem történik semmi. Szóval a követ kező 2 kérdésem lenne, hogy 1. SD kártyát miért nem ismeri fel? 2. Ugye az SD kártya miatt nem találom a felbontás és a quickshot funkciókat.
2019. nov. 27. 17:06
 10/13 A kérdező kommentje:
Következő kérdésem az lenne, hogy amit SD kártyára ment videót, ha az alkalmazásban rámegyek hogy "Download Footage" akkor az ugyan az a minőség, mintha kivenném SD kártyát és beleraknám a telóba?
2019. dec. 25. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!