Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet-e szoftvert frissíteni...

Jozsef m kérdése:

Lehet-e szoftvert frissíteni a GABA GLV-2403 tévémen, amit 2014-ben vásároltam?

Figyelt kérdés
A 2020 szeptemberben esedékes DVB T2 HEVC rendszerátállás miatt tettem fel a kérdést. A CA modul egy LG tv-n alkalmazva megfelelően működik, a GABA készüléken viszont nem jön be a tesztjel.

2019. nov. 24. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt már sokan benézték, akik úgy gondolták, hogy a DVB-T vevőjüket majd szoftveresen jól felokosítják, hogy fogja a DVB-C műsort.

Kár, hogy az is képtelenség.

Mert mi a különbség a DVB- C / T / T2 között?

Azonos vételi frekvenciák, tehát ez nem.

Közös tuner, akkor ez sem.

A modulációs technika eltérő, ahhoz pedig másfajta demodulátor szükséges.

A demodulátor viszont hardver, noha ma már erős szoftveres támogatással is kombinálva. A hardvert hogyan okosítjuk fel?

Elvisszük a Hulladékudvarba, utána ledarálják és készítünk belőle másik hardvert.

Fent nem említettem a kódolást (HEVC), azt lehet esetleg szoftverrel fejleszteni.

Hogy az öreg TV-k firmware-frissítéséről ne is beszéljünk, ami legtöbb esetben álomkategória, szakmailag vicc.

2019. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!