Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehetne kialakítani...

Hogyan lehetne kialakítani egy 4. 0 surround rendszert 2 pár 2. 0 aktív hangfalakból? Mi kell hozzá és hogyan kell beállítani?

Figyelt kérdés
2019. nov. 30. 19:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Számítógépbe szeretném kötni.
2019. nov. 30. 19:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyitott kapukat döngetsz, magam is 4.0 rendszert használok házimoziként, csak én 2 db sztereó erősítővel és hozzá hangsugárzókkal.

Nagyon egyszerű, a hangkártya programjában beállítod a 4.0 kimenetet, a megfelelő Jack -imenetekről veszed le a jelet.

Nekem legjobban a PotPlayer vált be, aminek a kimenetét szintén beállítom 4.0-ra.

Ez pedig azzal jár, hogy az 5.1 videókat is automatikusan átkeveri 4.0-ra.

2.0 videóforrásnál pedig csak az első hangszórók szólnak.

2019. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azaz Jack-kimenetekről.
2019. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Egyszerűnek tűnik, de:


Ha nekem a gépem hátulján csak 3, egy piros, egy kék és egy zöld kimenet van és ha az egyik zöldbe dugom az egyik hangfal párt, a másikat melyikbe kell dugjam, hogy működjön? A másik kettő eredetileg nem hangfalnak van.


A médialejátszóban is be kell állítani a 4.0 hangot, nem elég a hangkártya programban? A te programodban mire kell rá klikkelj ezért?


VLC Media Player és KMPlayer tudják ezt a 4.0 hangzást?


Nem tudod véletlenül, ha számítógépes játékkal játszok és a hangkártya programban be van állítva a 4.0 akkor a játék ugyancsak surround hangot fog adni? Fog működni minden?

2019. nov. 30. 22:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ehhez az alaplap típusa kellene, hogy meg lehessen mondani. Lehetnek ugyanis multifunkciós kimenetek, ami csak úgy tud 5.1 kimenetet, hogy a mikrofonbemenet letiltódik és azt is felhasználja egy párnak.

Ha csak 2.0 kimenet van, az kevés.

4.0 hangkártya régen volt már.

Ha feltételezzük, hogy legalább 5.1 kimenet adott (6 csatorna), valójában épp a hangkártyán nem is fontos letiltani a felesleges csatornákat.

Ha ugyanis én beállítom a lejátszóprogram kimenetét 4.0-ra akkor csak a négy "sarkot" fogja megcímezni, a többivel nem foglalkozik. Hogy én beállítom még a hangkártyát is 4.0-ra, az csak annyi, hogy a rend kedvéért mégis letiltom a többit, de amúgy túl sok jelentősége nincs.

Sokkal lényegesebb, hogy a lejátszóprogram rákeveri a basszust és centert a bal-jobb frontra, így az középről fog hallatszani.

VLC-t nem tudtam erre használni, legegyszerűbb a PotPlayer és a KMPlayer, esetleg még az MPC-HC. Ott van a beállítások között az Audio résznél.

Játszani nem szoktam, de ha a program kimenete tudja a fentieket, akkor adja magát szerintem.

2019. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!