Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megfelelő lehet ez a "mini...

Megfelelő lehet ez a "mini házimozi"?

Figyelt kérdés

Csupán az egyik kisebb (12nm) szobába szeretnék egy 2.1-es házimozi szerűséget tűrhető hanggal. Mivel nincs a hangkártyámon optikai kimenet, ezért vagy kellene egy külső hangkártya is, vagy valami USB bemenettel rendelkező eszközt veszek.

A jelenlegi kiszemeltem:

KEF Egg sztereo

[link]

Mivel ez USB bemenetes, így nagyon praktikus lenne, és mivel van mély kimenete, később tudnék hozzá mélynyomót is venni.

Megfelelő az elképzelésem?



2019. nov. 29. 16:39
 1/4 anonim válasza:

Egyáltalán nem megfelelő az elképzelésed.


A 2.1-et el kell felejteni! Csak sztereóban érdemes gondolkodni. Például egy Edifier R2730DB is rendelkezik elegendő méllyel, sőt, sokkal többel is, egy 12 m2-es szobában már teljesen le kell tekerni a bass szabályzóját (tapasztalat), oda egy kicsit nagy lenne, ezért nem javaslom.


Amilyen márkákat tudok javasolni aktív hangfal vonalon:

Audioengine, Edifier, Focal, M-Audio, Mackie, Microlab, Modecom


Nézz szét, bármelyik megfelelő lehet neked (Árukeresőn válaszd ki ezeket a márkákat).


Olvasd el itt az összefoglalót, itt is kérhetsz segítséget: [link]


Amit javasolok: egy normális sztereó aktív hangfalat, amelyik tetszik, vagy amelyik ajánlott (50-60k), illetve egy ajánlott hangkártyát (20k), és egy jó optikai kábelt (5-10k).

2019. nov. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom mit gondoljak...

Az általad említett márkákat hallottam, és azt is, hogy nem rosszak, ugyanakkor olvastam, hogy sok velük a minőségi probléma, illetve hogy csak azon fülek számára tűnnek jó hangrendszernek, akik nem hallottak komolyat.

Azért egy KEF elég nagy név a hangtechnikában, ahol egy hangfal több millió ft akár, míg egy Microlab, Edifier stb... elég gagyi kínainak tűnik. Nem tudom elképzelni, hogy jobbak lennének.

A KEF Egg több díjat is nyert, illetve olvastam, hogy többen használják mélynyomóval, és nagyon brutális rendszert lehet így összerakni korrekt áron.

2019. nov. 29. 20:23
 3/4 anonim válasza:

A KEF EGG-et nem ismerem, viszont a KEF passzív hangfalakat ismerem.

Így van, nagy név, viszont annyira azért nem jó, legalábbis tapasztalataim szerint hasonló kategóriában/árban a konkurens gyártók jobb hangminőséget nyújtanak (Tannoy, Focal, B&W, Elac stb.)


Van itthon egy Edifier R2730DB hangfalam, illetve egy komolyabb középkategóriás (több fél millió forintos) sztereó rendszerem is. Nem igazán érzem mellette azt, hogy az Edifier annyival gyengébb lenne, amennyi az árkülönbség, így én nagyon jó ár-érték arányúnak tartom az általam már felsorolt márkákat.


De te döntesz, én csak leírtam az álláspontomat.

Ha van lehetőséged, akkor hallgasd meg, hasonlítsd össze!

2019. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kanto Audio YU6, ekkora szobába bőven elég, amit tud és nagyon jól is szól. Sok bemenete van, kényelmes használni és tényleg jó hangja van. Adam Audionak is vannak jó termékei, az a ribbon magas miatt nagyobb térben szól, mint a Kanto.
2020. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!