Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Antenna elosztotól modemig...

Antenna elosztotól modemig koax kábelt cseréltem. Az f csatlakozót házilag felrakva ugyanolyan minőségű lesz a net, mintha szerelő csinálta volna préselt dugóval?

Figyelt kérdés
2019. dec. 9. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A kézi feltekerős (menetes) is ugyanazt tudja, ha rendesen megvan csinálva, nem a szigetelésre tekerik stb.

Sőt, léteznek olyan kábelek is az olcsóbb kategóriában, ahol alufólia van, aminek a külső oldalán átlátszó szigetelőréteg van, így megtévesztő lehet.

Lényeg, hogy a préselt / sajtolt csatlakozók a profi szerelést gyorsítják, strapabíróbbak is.

De házilagos bütykölésnél van idő szórakozni vele és az is megoldható, hogy nem cibálja utána az ember, a saját munkáját tönkretéve.

2019. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Beszereltem hagyományos koaxkábellel és mediamarktban kaphato f csatlakozoval. Teszteltwm sebesseget. Gyari preselt kabel 140 mb , sajat kabel 80 mb. Tehát kijelenthetjuk, hogy a szerelő által készített kábel sokkal jobb minőségű.
2019. dec. 10. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem, hogy valami szar kábelt használtál, de arról nem volt szó, csak a csatlakozóról.

Annak a kis fémdarabnak nincs ekkora hatása, nevetséges.

Vagy még ennyit sem tudtál tisztességesen megcsinálni, hogy felrakd.

2019. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valoszinuleg a kabel minosege lehet. A szerelés részére azért nem tértem ki, mert úgy gondolom nehezebb forrasztott csatlakozókat is készítettem már. Viszont a kábelt készen vett barkácsboltban. Minőségéről nem tudok semmit.
2019. dec. 11. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!