Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gyerekem nem eszik szívesen...

Ha gyerekem nem eszik szívesen gyümölcsöt, de szereti a gyümölcsleveket (100%-os, "frissen préselt"), és azt iszik mindig félig vízzel higítva, az ugyanolyan jó?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de nálunk is ez van.
2015. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mármint te préseled frissen? Mert az lenne a legjobb. A bolti 100%-os nem tudom mennyire 100%-os.

Az enyém sem szereti a gyümölcsöt, a leveket sem. De ha turmixot csinálunk egyutt azt megissza. Titokba citromot is facsarok bele mikor nem veszi észre.

2015. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha otthon készíted, akkor igen, ugyanolyan jó. Ha boltban veszed, és rá van írva, hogy 100%-os frissen facsart akármi, akkor kapsz egy (talán) viszonylag jobb minőségű élelmiszeripari terméket. Biztos érzed a különbséget.
2015. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyet veszek, mivelhogy gyümölcsre úgyse költünk sokat

2015. febr. 10. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább egy citrusfacsarót vagy egy gyümölcscentrifugát vennék. Nem bízom az élelmiszeriparban. Előző voltam.
2015. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem még az előbbieken kívül az jutott eszembe, hogy ha szereti a joghurot, meg a gyümölcsös túrókrémet, akkor azt otthon friss gyümölccsel és egy kis mézzel pikk-pakk el lehet készíteni.


Még a fagyasztott sima málna vagy meggy is igazi gyümölcs és sokkal jobb, mint az ún. 100% gyümölcslevek (pont a sió frissen préselt nem, de a többi dobozán iszonyatosan apró betűvel általában rajta van, hogy SŰRÍTMÉNYBŐL- azt tudod ugye, hogy az tele van nyomva cukorral és általában ipari gyümölcslé sem az 1-2. osztályú gyümölcsökből lesz?)


Otthoni túrókrém (és még egészséges is és fele annyi kalóra, nem haszontalan cukor, mint a felturbózott bolti társaik):

- félzsíros vagy sovány tehéntúró

- egy pici méz ízlés szerint (édesebb gyümölcsné akár el is hagyható)

- gyümölcs összenyomva (nagyon jó a málna, meggy,szilva kis fahéjjal: ezek most fagyasztva elérhetőek inkább, de ilyenkor is kapható frissen a mangó- esetleg banán, friss ananász- a lehetőségek száma végtelen


Ugyanígy a gyümölcsjoghurt: natúr joghurt, turmixgép, gyümölcs


Máris IGAZI gyümölcsöt is evett és ha ügyes vagy, akkor a gyümölcsarány lassú növelésével még meg is szerettetheted vele.


A feldolgozott gyümölcsökben is gondolkodnék:

- esetleg egy jó kis gyümölcsleves (na jó, nem valami vaníliapudinggal berántva :), hanem a gyümölcsöt turmixolva besűríteni- ezt is lehet joghurtosan, tejszínesen csinálni, cukor helyett pedig inkább méz, eritrit, stivia vagy gyümölcscukor is eggyel jobb opció, mit a sima kristály.

- kedvenc husi rizzsel gyümölcsszósszal

- gyerekbulit szervezhetsz és kis zöldség- meg gyümölcsfalatkákta kínálni chips helyett ha segíthetne felszurkálni, elkészíteni, kidíszíteni, akkor nem enné jobb kedvvel? ha a társaságban látná, hogy a többiek falják, nem lenne kedve hozzá?

- aszalógépben almakarika, almachips, de akár banán, mangó stb. is betenni (ha nincs géped, a sima légkeveréses sütő is jó)- ilyen gyerekzsúr alkalmával még az olvasztott csokiba tunkolás is elmegy akár szárított, akár igazi gyümölccsel

- gyümölcszselé? Tudod a gyümölcslével színezett zselatin, amibe beledobálhattok gyümölcsöket- látványos és segíthet csinálni


Én a gyümölcsöt ennivalónak, nem innivalónak adnám- ha jól begyümölcslevezik tízóraira, akkor nem biztos, hogy úgy csúszni fog az ebéd...inkább ezek és sima tea vagy víz innivalónak, nem?

2015. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Á ezt mind próbáltam. Neki csak a hús a kaja, semmi mást nem enne. :)

De azért köszi! :)

2015. febr. 10. 15:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Á, a "frissen préselt" az csak egy márkanev, olyan mint pl a Danone-nal az Activia. Gondolom te sem hiszed, hogy tenyleg frissen van préselve. Tenyleg jobban jársz ha házilag készíted. Vagy lehet kapni olyan gyümölcsleveket amit a hűtőpultban árulnak, csak 1-2 hétig áll el. Igaz hogy drágább, de sokkal jobb. En szoktam venni ilyet, nagyon finom.

[link]

2015. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!