Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi okozhatja a végfok melegedé...

Mi okozhatja a végfok melegedését?

Figyelt kérdés

Van egy tda2030 erösitő lapom.

2.1 és a melynyomó végfokja önmagában melegszik.

Csak tápot adok a lapra se Audio kábel se hangszóró nincs csatlakoztatva a lapra.

Potmeterek fullba lecsavarva.

És 110fok-ra megy fel.


Ránézésre minden jól ál a lapon.

[link]


Erröl a laprol lenne szó.

mélynyomó végfokja Job oldalt található.



#Végfok Erősitő Amplifier tda2030
2019. dec. 24. 13:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igen megnéztem a rajzot csak nem vágom.Meg üzletbe láttam ezt a kifejezést hogy tanztál.
2019. dec. 24. 18:57
 12/22 anonim ***** válasza:

A melegedő IC bemeneténél (1. láb) vedd ki a kondenzátort, hogy ne kapjon jelet, amit te nem hallasz, de melegedhet tőle (nagyfrekvenciás gerjedés).

Erről jut eszembe, gyerekkoromban nem volt oszcilloszkópom, de az épített erősítők gerjedését mégis ki tudtam mutatni: a kimenetre kötött skálaizzó vagy zseblámpaizzó világított tőle.

Igaz, eredetileg csak a fényjáték kedvéért kötöttem rá a végfokra, de mellékhatásként rájöttem, hogy ilyet is tud.

2019. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ám játszik azis hogy ehez valami hasonló pcb rajz is jöhet.
2019. dec. 24. 19:32
 14/22 A kérdező kommentje:
Nah ki szedtem amit mondtál most az hideg most a másik két végfok forrosodik.
2019. dec. 25. 14:20
 15/22 anonim ***** válasza:
Akkor is, ha lehúzod a potméterpanel csatlakozóját?
2019. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Csak áramot adok rá potmétert teljesen le kötötem mostanra.
2019. dec. 25. 18:39
 17/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy gerjed az NE5532 és szórt kapacitásokon keresztül valahogy felveszi a másik két végfok.

Egy lehetőség az IC kiépítése, próbára.

2019. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Amúgy sokszor halom erősitő könyen gerjed mit értünk gerjedés alatt zárlatott? vagy valami váltó áramu frekcenciát amely megjelnik bizopnyos alkatrészeken?

Meg gerjedést mivel csillapitasz?


Nem nagyon vágom ezt a gerjedéses dolgot,mi hozza létre stb


Gondolkoztam már teljesen új lappal csak ehhez hasonlo pcb lapot nem találtam.


Még filloztam magamba hogy esetleg a kondenzátor ami 4700uf hogy tul magas lenne? mert általában 2200-3300uf-ak használatosak.

2019. dec. 26. 00:03
 19/22 anonim ***** válasza:

A gerjedés pozitív visszacsatolás, mint amikor hangszóró és mikrofon (kimenet és bemenet) összegerjed.

Csak itt nem hallod, mert a hallható frekvencia felett van és főleg szórt kapacitások vagy a panelrajzolat egyéb csatolási problémái. A panelrajzolás is külön tapasztalatot igényel, nem csak tervezőprogramot.

A gerjedés kezelhető például a nagyfrekvenciás átvitel lerontásával, frekvenciafüggő negatív visszacsatolással, csak ez hatással lehet fázisátvitelre, minőségre is, ezért ésszel kell csinálni azt is.

Mivel az izzólámpának nem számít a frekvencia, ezért képes világítani a nem hallható jeltől is.

Pufferkondi minél nagyobb, annál jobb, illetve teljesítményfüggő is. Nagyobb áramfelvételű végfokhoz nagyobb tárolókapacitás szükséges, hogy át tudja hidalni a lüktető szinusz hullámait.

Ha túl kicsi, akkor terhelésre 100 Hz morgás jelentkezhet a háttérben, amit a hang ugyan elnyomhat bizonyos határig, de rontja a minőségérzetet.

Nagyfrekvenciás gerjedéshez nincs köze, azt kis kapacitásokkal kezelik. A nagy kondinak hiába nagy a kapacitása, tehát elvileg rövidre zárná a nagyfrekvenciát, csak gyakorlatilag mégsem viselkedik jól ilyen téren, a konstrukció sajátosságai miatt (impedancia, ESR, ilyesmi).

2019. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kitörlődött egy szó:

...főleg szórt kapacitások vagy a panelrajzolat egyéb csatolási problémái okozzák.

2019. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!