Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik összekötési módszer...

Melyik összekötési módszer lenne a megfelelőbb? 3,5 mm Jack vagy RCA?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Laptopot szeretnék hangrendszerhez kötni zenehallgatáshoz. Laptopba megy a 3,5 mm-es Jack. A kábel másik fele milyen legyen, ami az erősítőbe megy? Az is Jack, vagy RCA? Vagy mindegy? 15 m hosszú kábel kellene, és normális minőségű Jack m/m-t nem találtam neten ilyen hosszúságban. Jack/RCA viszont van. Van valami különbség?


[Bocs, ha hülye kérdés, de nem értek hozzá, és remélem, hogy Ti el tudjátok magyarázni egy kicsit egyszerűbb lénynek is, mint amilyen pl. én vagyok.:)]



2019. dec. 26. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak az nem mindegy, milyen bemenete van az erősítőnek.
2019. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy. Tekintve, hogy analóg, ezért itt az árnyékolás a fő kérdés, ha zajt akarsz csökkenteni, illetve hosszú a vezeték. Ha ezzel nincs gond. Az RCA ilyen szempontból jobb lehet. Nekem van így is úgy is. Ahol rövid, ott jack-jack (1.5 m), ahol hosszú, ott jack RCA (10+m). Ráadásul nálam az RCA hátul csatlakozik a jack meg elől, így kényelmes és szebb is a hátsó elvezetés.


Neked 15 kéne. RCA ftw!

2019. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jack és RCA is van. Köszönöm a választ! :)
2019. dec. 26. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Elektronikai boltban szerelnek neked hosszabb jack-jacket is.
2019. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#2 köszi Neked is! Valószínű, én is a Jack-RCA-t fogom venni. Ezt a kábelt néztem ki: [link]
2019. dec. 26. 16:16
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 Köszi! :)
2019. dec. 26. 16:18
 7/8 Zzzoli ***** válasza:

Azt azért tudod hogy ez egy nagyon alap kábel, az árnyékolása hiányosságai miatt 15 méter hossznál már szedhet össze zavarokat. Nagyobb távolságnál inkább jobb minőségű kábelt érdemes venni.

Nyilván sokat számít az is hogy merre vezeted, sok brummot össze tud szedni ha más elektromos vezetékekkel fut párhuzamosan.

2019. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Abban esetleg tudnál tanácsot adni, hogy melyik márkánál keresgéljek? Melyik számít jó minőségűnek?
2019. dec. 27. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!