Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az új Xbox One S-emnél van...

Berci12 pc king kérdése:

Az új Xbox One S-emnél van egy olyan gondom, hogy a magasabb minőségű texturáknnál (vagyis részletesebbeknél) például:fű, haj, szőrzet, a kép elmosódik, pixeles lesz, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ez gyakorlatilag a Red Dead Redemption 2, és a Battlefield 5nél van(nak).1080pbe játszok, egy lg full hds tévén(játékgép mód). Full hds high speed hdmi kábellel. A válaszokat előre is köszönöm! (Amiket a Microsoft írt az oldalán azokat már próbáltam de nem használtak)

2019. dec. 27. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert az S a leggyengébb gép a generációban.
2019. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor a sima one-on jobb lenne?
2019. dec. 28. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
A One s ugyanolyan erős mint a sima one, annyi a különbség hogy a tápja be van már építve a konzolba meg kisebb lett. Ez azért van, mert a one, one s eléggé gyenge, nekem is az van és ugyan úgy pixeles egy-két textúra
2019. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az egyik ismerősőmnek is xbox one s van és neki nincs ilyen, biztos nem lehet ez ellen valamit tenni?
2019. dec. 28. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
dobd ki az ablakon, s vegyél egy új One X-et 100Kért Budapesten a Media Marktban. Most annyi az ára! Mivel jönnek az új konzolok szóval ja..
2019. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na jó az igazság kedvéért az One S egy icipicit erősebb mint az eredeti alapgép, 1-2 fpsel többet szokott tudni a játékokban, de a textúrák nem lesznek tőle jobbak. Ha a barátodnál szerinted jobb a kép akkor vidd át a gépedet, csatlakoztassátok rá a TVjére ugyanazzal a játékkal ugyanott álljatok meg és kapcsolgassátok egyik HDMIről a másikra a csatornát. Ha nem látsz különbséget akkor valószínűleg a TVd az. Ha látsz akkor nyilván csak a gép lehet, de én olyat még nem hallottam, hogy rosszabb a grafika az egyik gépen mint a másikon. Amit lehet állítani a gépen az a felbontás meg a színek, de az sem befolyásolja a kinézetet.


Utolsó ötletem az az, hogy az Xbox One X-en kívül a többi Xbox Oneban egy meglehetősen lassú merevlemez van egy még lassabb adatkábellel csatlakoztatva. Tehát ha rádugsz a gépre egy bármilyen USB3as merevlemezt (vagy akár SSDt) és oda másolod a játékot, akkor gyorsabban fog tölteni, ami játéktól függően a pár másodperctől az akár egy perces különbségig is terjedhet. Például BF1ben én már vagy 1 perce játszottam ugyanazon a meccsen külsőről mire a barátomnak betöltötte a játékot belsőről. A játékokban úgy működik a legtöbbször a betöltés, hogy minden textúrának van legalább egy, de lehet, hogy több egyszerűbb változata és amíg nem mész közel hozzá addig csak azok vannak betöltve, hogy spóroljanak a memóriával. Elvileg messziről nem is látod úgyhogy mindegy. Amikor pedig közel érsz ideális esetben észrevétlenül leváltja a részletesebbre. Na most ha a gép nagyon le van terhelve (ami Snél simán valószínű) akkor lehet, hogy ez a csere rengeteget késik vagy meg sem történik hiszen a játék futtatása fontosabb mint, hogy egy valami betöltődjön. Ahol sok apró dolgot és nagy pályát kell betölteni ott ez nagyon kijöhet, tehát el tudom képzelni hogy RDR2ben is így van (nem játszottam még vele).

2019. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :). Még egy kérdés: Szerinted ha veszek a mostani full hds hdmi kábel helyet egy 4k-at attól jobb lehet?(ugyan úgy full hdba játszanék mert a tvnek az a max felbontása)
2019. dec. 30. 10:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Felesleges extra kábeleket vásárolni. A kábel amit alapból a konzolhoz adnak az HDMI2.0ás vagyis átviszi a teljes 4K felbontást 60fpsel. Én is azt használom, a gép sem tud többet. Tehát hiába veszel egy "gyorsabb" kábelt ha nincs ami kihasználja. Olyan mintha sugárutat akarnál építeni két falu között ahol csak egy kocsi jár oda-vissza. Egyébként ez a gyorsabb dolog is átverés ugyanis a HDMI1.0ás kábelek ugyanazok mint a 2.0ásak. A Tvnek és az adást adó gépnek kell tudnia a nagyobb verziót, hogy működjön. Ha például a TVden csak 1.4es HDMI van akkor ugyanúgy teljesen mindegy, hogy a konzolon nagyobb van, mert a gyengébbhez fog igazodni minden. Egyébként elárulom, hogy a HDMI1.0 szabvány is tud 4K átvitelt, de max csak 30fpsel (ami filmre még jó).

Az üzletek és a cégek szeretik mindenféle hangzatos csuda dolgokkal illetni a kábeleiket, de hacsak nincsen milliós TV/videó/PC/konzol szetted (gondolom nem mert akkor Xbox X-ed lenne) akkor marhára nem fog kijönni a különbség köztük. Új kábel majd csak a 4K feletti felbontásokhoz kell.


És még egy dolog. Az Xbox One S 4K felbontást csakis videó / bluray lejátszás esetében tud. Játékoknál NEM. Az egyetlen amit tud (és az alap Xbox One nem tudja), hogy ha 4K TVre kötöd akkor ő maga húzza szét a maximális full hd képét 4Kra ami egy kicsit jobban néz ki mintha a TVnek kellene ezt megcsinálnia (ugyanis a TV nem tudja milyen kép jön be csak egy általános algoritmus szerint csinálja, míg a konzolon van egy speciálisan ehhez írt kód). Az alap Xbox Onenál ami csak HDMI1.4et tud nincs ilyen támogatás.


Az Xbox One X az egyetlen Xbox jelenleg amelyik igazi 4K felbontást tud (akár 60fpsel), de annak is bőven elég a gyári 2.0ás kábel amit adnak hozzá.

2019. dec. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor a lényeg az, hogy azért ilyen trágya a képem mert gyenge a one s, és hiába veszek "jobb" minőségű kábelt vagy tvt nem lesz jobb. Az egyetlen megoldás ha veszek egy one x-et. Jól értelmezem?
2019. dec. 31. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!