Telekom IPTV boxon van RGB kimenet?

Figyelt kérdés

ISB2201 nevű készülékről van szó. Scart kimenet van rajta, de a tv composite módba kapcsol, ha összekötöm vele. A menüben nem lehet állítani semmit. Hogyan lehetne működésre bírni?

ui.: Ha a válasz a HDMI szót tartalmazná, akkor légyszi ne írd le:)



2019. dec. 31. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:

De a kompozit szót kénytelen vagyok leírni, mert magyar felületen nem szeretem a felesleges angolkodást, már amire régóta van jól bevált magyarított kifejezés is.

Van ott vagy négy opció a kimenetnél, ha jól rémlik, ki kell próbálni. De el is kell menteni a beállítást, különben visszaáll.

Csak egy példát mondok: UPC boxnál a "magas minőség" jelenti az RGB-t.

Innen kezdve akármi lehet.

2019. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Természetesen a SCART-kábel se legyen csökkentett képességű, "foghíjas".
2019. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Commentet. Azért írtam Englishül, mert a TV így nevezi. Na de félre a tréfát.

A Televízió Tetejére Állítható Doboz menüjében csak annyit lehet állítani, hogy a HDMI kimeneten kimenő jel milyen felbontású legyen, de mindegyiknél kompozit jelet ad a Scart kimenet. Videóókimenettel kapcsolatos Setting nincs több.

2019. dec. 31. 14:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a Scart kábelben benne van az összes ér, direkt szét is szedtem megnézni.
2019. dec. 31. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Adj rá 12v-ot direktbe, arra át kellene kapcsolnia.
2019. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 5

Ezt kicsit benézted, 12 V az AV kapcsolófeszültség, SCART 8. tű.

RGB váltás 16. tű, 2-3 V, de ezt (is) a kimenet szolgáltatja mindegyik boxnál manapság.

Kivéve, amelyik box nem tud RGB-t, annál hiába állítod át a TV-t, a semmire.

2019. dec. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A 12v a bemenetre átkapcsoló lábra kell, de az ott is van, mivel bekapcsolja a tévét a box. Akkor valószínűleg az RGB-sítő lábra kellene tápot adni, bár nem tudom hogy a box ezt mennyire díjazná. Esetleg ha kivenném a 16-os lábat és egy megfelelő ellenállással átkötném a 8-asra, az jó ötlet?
2020. jan. 1. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván a 12 V átállítja a TV-t, de ha nem tenné, az sem lenne gond, hiszen a TV bemenete manuálisan is átváltható SCART-ra, még szép.

Úgyhogy ennek nagyon nem volt értelme.

Szerintem RGB-re meg hiába állítod, ez a box valószínűleg nem tud ilyen kimenőjelet.

RGB-kapcsolófeszültséget a különböző boxok automatikusan szokták váltani, amihez a menüben tartozik egy megfelelő kimeneti opció. DVB-T boxok, UPC box is tudja például.

Régi TV-knél előfordult, hogy manuálisan is át lehetett állítani RGB-re, de ez már tényleg a múlt. Az öreg Videoton Precision tudott ilyet például, amit én TV-kimenetes videókártyával aknáztam ki. Volt egy jó Matrox-kártya akkoriban, amin volt RGB TV out is.

2020. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem CRT tv-m van, két scart bemenettel, abból az egyik RGB jelű, azon szebb a kép.
2020. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!