Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetséges így DTS hangsávot...

Lehetséges így DTS hangsávot lejátszani, hogy érvényesüljön is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy laptop, amiben a hangkártya nem képes 5.1-re. Valamint van egy fullHD Samsung tv, ami csatlakoztatva van egy DTS képes 5.1-es hangrendszerhez, optikai kábellel. (A hangrendszeren sajnos nincsen HDMI bemenet, laptopon pedig nincs optikai, csak HDMI.)

A kérdésem a következő: ha a laptopot összekötöm a TV-vel HDMI kábellel, a TV pedig optikai kábellel csatlakozik az erősítőhöz, akkor DTS filmet/zenét le tudok úgy játszani a laptopról, hogy valóban a DTS hangsávot játssza az erősítő, ha az a sáv van kiválasztva? És ne azt a 2.0-t alakítása át 5.1-gyé maga a hangrendszer, amit a laptop képes kiadni magából.

Azt tudom, hogy az optikai a DTS-HD-t nem fogja átvinni, de sima DTS-ről van szó.


Bocsi, lehet, hogy tök egyértelmű a nemleges válasz, és oltári nagy hülyeséget kérdeztem, de amatőr vagyok ehhez. :(


Köszi előre is!



2020. jan. 7. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök egyértelmű.

A TV-k HDMI-bemeneteire érkező 5.1 hangot a TV-k 2.0-ra butítják a Dolby licenc jogi korlátozása miatt, legutóbbi tudomásom szerint.

Így a Toslinken nem mehet ki 5.1, csak TV-műsorról vagy USB-lejátszásból eredően.

2020. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. :( Köszönöm szépen! Esetleg van valami megoldás arra, hogy DTS zenéket hogy tudok így hallgatni? A filmeket meg tudom oldani külső winchesterrel, természetesen, de a TV médialejátszója nem ismeri fel a DTS zenefájlok formátumát. :(
2020. jan. 8. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!