Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A kocsimban van egy pioneer...

A kocsimban van egy pioneer mvh-190ubg típusú rádió. Le kellett hozzá szedni a pioneer ARC appot. A probléma, hogy amikor bedugom a telefont az usb-be, és megpróbálok lejátszani egy zenét, a telefonból szól. Spotify-on ugyan ez. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A gond csak egy kis félreértés. Ahogy az egyik oldalról másoltam:

"Sodródj az árral, legyél digitális. USB-n keresztül nemcsak a pendrive, hanem Android telefon is ráköthető. Ezután a fejegységen tudod vezérleni a telefonon tárolt számokat, sőt közben az akkut is tölti. Az Advanced Remote Control Applikáció (ARC) a Pioneer speciális távirányító alkalmazása, amely átalakítja a kompatibilis Android okostelefont egy érintőképernyős távirányítóvá, így lehetővé teszi, hogy kezeljük és könnyedén testre szabjuk a fejegység jellemzőit."

----

a telefonon tárolt számokat

----

Értsd: azokat a fájlokat, amit úgy lát, mintha a telefon egy pendrive lenne. Ezt mellesleg láthatod egy számítógépen is, hogy meg kell jelennie betűjeles adattárolóként.

De szerintem kár ezzel vesződni, pár dollár egy olyan kis Bluetooth adapter, ami pendrive-ot szimulálva pont becsapja az ilyen elavult készüléket, amiben nincs BT.

Az meg mondjuk mindent átvisz, Youtube stb., app nélkül. Telefont is kihangosítja, ha jól emlékszem.

2019. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében nem is tudja kihangosítani, csak tölteni és a telefonról meg nyomkodni a rádiót?
2019. nov. 11. 17:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt így látatlanban nem tudom, talán a kezelési utasítás szól róla.

A kihangosítós fejegységeken szokott lenni egy apró lyuk, MIC felirattal, erről lehet felismerni általában.

Bár azt hihetnénk, hogy például Bluetooth kapcsolatnál a műszerfalra helyezett telefon mikrofonjába is beszélhetnénk, de én úgy láttam, hogy ez nem működik valami oknál fogva (BT szabvány?).

Nekem is van például olyan BT-adapterem, ami analóg L/R jelet állít elő erősítő részére, de azzal meg nem lehet telefonálni, mert a telefon mikrofonja letiltódik tőle és ennyi volt.

Olyan BT-adapterrel működik a kihangosítás, ami maga tartalmaz mikrofont, vagy a fejegység tartalmazza.

Utána jöhet a másik kellemetlenség, amikor fejegységbe épített mikrofon nem túl jól érzékeli a hangot, de azt én úgy oldottam meg, hogy kivezettem belőle és rákötöttem egy külső mikrofonra.

2019. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

BT nincs benne sajnos. AUX bemenet van, viszont a telómon nincs jack, így csak átalakítóval tudnám használni, de akkor meg tölteni nem tudom.

Ezért érdekelne nagyon, hogy megoldható-e usb-n keresztül a zenelejátszás.

2019. nov. 11. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:
MIC felirat mellett további ismertetőjel a hívásfogadó / megszakító gomb zöld és piros kagylószimbólumai általában.
2019. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy ilyesmi jobb lenne:

[link]

[link]

2019. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az sincs rajta. így néz ki, plusz van CD bemenete is.

[link]

2019. nov. 11. 19:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Amit a felettem lévő küldött, az pontosan hogy működik?
2019. nov. 11. 19:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem kell vezetékkel kínlódni, mert Bluetooth.

Amellett mikrofonja is van, kihangosít.

Töltés pedig független, ha akarod töltheted is, de ha fel van töltve a telefon, akkor adott a szabadság.

Azért az elég kellemes tud lenni, főleg rövid városi utaknál (gyakori be- és kiszállás), amikor a telefont még csak elő sem veszem a zsebből, de létrejön a BT-kapcsolat, indítom a zenét, fogadom a hívásokat.

Ha nem is ilyen eszközzel, ezeket csak nézegettem korábban.

(De van egyébként tartóm is a műszerfalon.)

2019. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát ezt egyszerűen bedugom a szivargyújtóba, a másik felét a rádióba, az aux-ba, és már tudom is bluetooth-szal kihangosítani a zenét a kocsiban?
2019. nov. 11. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!