Ladylatex kérdése:

PC-t Samsung smart tv-re csatlakoztatva a tv-n megjelenő kép vajon miért lett kicsi?

Figyelt kérdés

Win10 van a gépen, a tv Samsung, a megosztott kép meg oldalt 5 centivel, alul-felül 3 centivel kisebb, mint a képernyő.

A tv felbontásán nem tudok állítani, a laptopét pedig csak mégrosszabbra lehet.

Szeretnék segítséget kérni, hogy teljes nagyságában élvezhessem a filmet.


2020. jan. 22. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy még rosszabbra kell állítani, akkor lesz jó, amikor túlnyúlik a kép széle, azaz a TV levág belőle 5% keretet.

Felbontás 1920 x 1080p legyen (nem i), amennyiben olyan TV-d van.

Utána a Samsung menüjében megkeresed a bemeneti címke átnevezését, ahol a PC-t kell választani és akkor fog helyreugrani minden.

Lehet más oka is a problémának, de a többit majd később.

2020. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a tv-n lehet állítani, hogy mit csináljon a képpel.

húzza ki a képernyő szélére vagy megtartsa a képarány, vagy 4:3 arányú képet csak középen jelenítsen meg, vagy azt is húzza szé, meg ilyen beállítási . lehetőségek vannak.

Azokat nyomkodd addig míg jó nem lesz.


Nekem is a laptopot amikor rákötöttem a tv-re így volt.

A menüpontokat nem tudom pontosan leírni, mert sony tv-m van.


A macitoshomnál meg van alulpásztázás beállítási lehetőség amivel összehúzza a képet hogyha lelógna a monitorról. Ilyen nincs a windowsban? (win10-et még nem használtam bocs)

2020. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

# 2

Ez az, hogy neked Sony van, ezért nem tudod, hogy a Samsungnál viszont másképp szokott lenni, de ezt már írtam.

PC-módban monitorként viselkedik 1:1 pixelkiosztásban, ez így korrekt, az éles kép érdekében.

2020. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A tv-n a képarányt csak akkor tudom változtatni, ha nem vagyok rácsatlakozva a laptoppal. Amint a laptop képét mutatja, a képarányt 16:9-nek írja (alapból is annyi), de nem enged nagyítani rajta, ez az egy opció van.

A laptopon pedig azt írja mint a laptop, mint a tv felbontásához, hogy 1920x1080.

A másik laptoppal amin Win7 van, nem is működik a dolog, összecsatlakoztatom őket, de nem jelenik meg a tv-n a kép. Ha pedig a tv-ről próbálom a gépet megnyitni, azt írja le van választva.

Szóval vagy én nem látom a megoldást vagy szar az egész :D

2020. jan. 22. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
A TV milyen felbontást észlel, ha megnyomod az info gombot? Lehet, hogy a laptop skálázza, illetve nem, a képet (nem) megfelelő felbontásra.
2020. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor most jön az, amire a #1-ben már utaltam, illetve a #2 is említette, amikor a driver fekete kerettel adja ki a képet, ha TV-t észlel és nem monitort (cinema-mód).

Teszi ezt azért, mert a TV-k a műsorjelből sok esetben levágnak 5% keretet, ezért videódriver előzékenyen rátesz 5% fekete részt.

Ezt a beállítást kellene megkeresni a gépen, overscan, túlnyúlás vagy hasonló opció.

Másik laptopnál lehet próbálkozni összedugás után a Win+P kombinációval aktiválni a kimenetet.

2020. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok, egyelőre feladtam a küzdelmet. :D A vezérlőpultban mindent, azaz MINDENT végignéztem, de nem jutottam előrébb. Ha ismét lesz kedvem egyáltalán bekapcsolni, rákeresek erre a túlnyúlás dologra. Köszönöm szépen. :)
2020. jan. 26. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!