Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Kínai gyártású,2 din multimé...

A Kínai gyártású,2 din multimédiás fejegységek között, létezik olyan típus, amelyik hangminősége olyan jó mint a Pioneer fejegységeké?

Figyelt kérdés

2020. jan. 24. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Végfokokon szeretnek trükközni, hadd ne részletezzem, nemrég is milyen aljas (spórolós) trükkel találkoztam, ami ugyan szakmailag már-már zseniális, hogy ilyet én még nem láttam, pedig nem tegnap kezdtem.

De amúgy sem aláznám magam egyik fejegység végfokával sem, ezek teljesítményét erősen behatárolja a névlegesen 12 V (kevés) tápfeszültség.

Külső erősítők ezt DC-konverterrel megemelik, abból már jobban lehet "gazdálkodni".

2020. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyes: Felcsigáztál, legalább egy tőmondatban leírnád, hogy mi volt? Légyszii:)
2020. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tőmondatban nem lehet ezt a borzalmat kifejezni.

Normális esetben, ilyen fejegységekben 4 hangszórót 8 végfok hajt meg, hídkapcsolásban, egy IC-tokon belül.

De hogyan hajtsunk meg 4 db hangszórót ennek a felével, ami csak 4 db végfokot tartalmaz és eredetileg 2 db hangszóróhoz szánták (hídban).

Egyszerű, csak külön alkalmazzuk a 4 fokozatot, de akkor mindegyik kimenetre kell egy-egy leválasztó kondenzátor (összesen 4 db), a féltápfeszültség jelenléte miatt.

Már ez is hátrányos, hiszen elvész a hídkapcsolás előnye, ami által növelt teljesítmény vehető ki az adott (kevés) tápfeszültségből.

Ezután következik a szarrágás tetőfoka: 4 db kicsatoló kondi helyett legyen csak kettő:

[link]

A rajz felső része egy normál hídvégfok (mono), alatta átszerkesztettem a kínai trükkre (így lesz belőle két csatorna).

Tehát végül csökkentett teljesítmény jut a négy hangszóróra, a különbségi jelet pedig kondenzátorok zárják le a GND felé.

Ugyanakkor a zsenialitás abban is megfigyelhető, hogy ilyen párosításban az első-hátsó szekciót kötötték össze, azaz alaphelyzetben (egyforma beállításnál) a kondenzátorokon különbözeti áram nem is folyik. A polaritások pedig úgy vannak, hogy fázishelyesen áll be minden.

Mindez persze nem változtat azon, hogy elveszett a hídkapcsolás előnye: gyengébben szól az egész.

2020. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mármint így is hídban van, csak két hangszórón sorosan, kétfelé oszlik az a teljesítmény, ami normális esetben 1 db hangszóróra jutna.
2020. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jóisten :)
2020. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amit volt szerencsém hallani, nagyon pocsék hang minőséget produkált. Akkor ezért,amit írtál. Vajon mind ezzel a "tuninggal" van legyártva?
2020. jan. 24. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Az az állítás igaz hogy van olyan drága kínai fejegység, ami jobb hangú egy olcsó pioneertől.
2020. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt valóban nem írtam ide, hogy a 40-60000 ft közötti,rengeteg féle, kínai multimédiás fejegységekre gondoltam a kérdésemben.
2020. jan. 25. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!