Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Thompson UHD Led 4K tv képbeál...

Thompson UHD Led 4K tv képbeállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem egy THOMSON 43UD6336 Smart Tv-t. És valamiért sehogy nem jó nekem a kép. Variálgatok a képbeállításokkal, de nem az igazi. Amúgy szép képe van nincs úgy baj vele. Csak nem tudok olyan szép élénk képet beállítani.

Ti hogy állítottátok be a képet? Szín, fényerő stb....mennyire állítottátok?


2020. jan. 24. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Olcsó TV, olcsó panel. Egyébként semmi köze a kép élénkségnek a jó képminőséghez, egyszerűen az emberek csak átmentek a túlszaturált világba. Minél szaturáltabb, színesebb a kép, annál jobb nekik.
2020. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Tudnod kell hogy a tévé megjelenítő eszköz nem pedig javító.

A televízió adás ha nem HD neked kell kitapasztalnod a beállítást.

Ha uhd vagy hd a video amit nézel akkor mindig "élénk" vagy ennek megfelelő képbeállítási mintából érdemes kiindulnod és azt variálni.Mindig csak egy opciót és utána nézd mi változott.Elég macera de másképp nem megy.Leírhatom hogy nekem mi az UHD beállítás és mi a "tv" néző ha gondolod de minden jelbevitel és helyszíni adottság(szobai fények,ablak...stb) nagyon specifikus.

2020. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kínai kijelző, véletlenül nem az a fajta, amelyiknek csúnyán elváltozik a képe, ha alulról vagy felülről nézed, esetleg oldalról?

Beállításokat nincs értelme mástól kérni.

Brighness (feketeszint) a gyári alapértéken optimális.

Kontraszt mehet általában maximumra is, hacsak nem vezérli túl (mossa össze) a fehér árnyalatokat. Ekkor visszább kell venni.

Színtelítettség érzésre, hogy természetes legyen.

Pirosodó arcok esetén piros-zöld színeltolás a zöld irányába csodát tud tenni.

2020. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat! :) alakul, alakul...állítgattam azóta és jó lesz! Szép a képe. Csak biztos azért volt furcsa, mert ugye az előző tv-hez voltam szokva.

Viszont más probléma merült fel, remélem nem gond, ha itt kérdezem meg (tudom, sok bajom van...) a számítógépemről töltöttem le sorozatot az indavideoról. USB-n nézem a tv-n. És észrevettem, hogy az uj tv-n rosszabb minőségben játsza le. Az előző tv-men szép, tiszta képe volt de az ujon rosszabb a kép valamennyivel. Ez mitől lehet?

2020. jan. 25. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Ismételni tudom...

Az indavideo fájlminősége valószínűleg nem HD még kevésbé UHD.A tv nem javítja a képet hanem megjeleníti.Minél jobb minőség megjelenítésére van kalibrálva a tv annál kevésbé fogja kezelni a rosszabb minőségű jelet.

Ha pl több százezres érték tudású a tv akkor elvárható a fájlkezelő szoftver részéről a nagyobb optimalizálás.(ott is kell állítgatni azért rendesen)

Mindenesetre>minél rosszabb minőségű videojelet küldesz a tv re annál kissebb beállításokat kell alkalmazni.

Pl.kapcsolj ki minden képjavítást.(Szín javítás+automatikus dinamikus kontraszt...stb) és onnan visszaépítkezve találhatod meg az optimális beállítást.

UHD tudását a tvnek a smart lehetőségeknél elérhető youtube ra való belépéssel is tesztelheted.Belépsz és megkeresed a Nature relaxation films csatornát ott 4k természeti videókat nézhetsz.Ha az ottani képpel nincsen baj akkor sajnos lásd az előzőeket.

2020. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Indavideó, vicc...

Amikor még képcsöves TV volt a házimoziban, 300 MB méretű sorozatepizódok tökéletes képet adtak.

Ugyanaz később egy 32 collos LCD-n már életlen moslék lett.

Ahogy egyre nagyobb felbontású és képméretű TV-k lettek, úgy egyre nagyobb méretű (bitrátájú) fájlokat kellett letölteni, hogy szép legyen a kép.

Ezzel talán mindent elmondtam.

2020. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De még túloztam is, 200 MB vagy alatta sem volt túl vészes (68 cm / 4:3 képcső).
2020. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pluszolom, indavideo egyenlő a prolisággal, akkor már inkább torrent, de a streaming szolgáltatások volna az etikusabb megoldás.
2020. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben már megoldottam. A videa-ról le tudtam tölteni 1080-as felbontással. Az a baj, hogy ez a sorozat nincsen fent torrent oldalakon. Itthon nem is játszák és csak feliratosan van fent, amit egy külön fordítói csapat készített. Ezért máshonnan nem tudtam leszedni.
2020. febr. 24. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!