Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a pc-be veszek egy olyan...

Ha a pc-be veszek egy olyan Bluetooth egységet (pontosan nem tudom mi a neve), akkor rá tudok csatlakozni telefonnal?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a PC-re van kötve a hangfal és rá csatlakozni a gépre, mintha egy Bluetoothos hangszóró lenne. Ez lehetséges? /pc Windows 10 , telefon iOS

2020. febr. 2. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem rossz ötlet, de nem.
2020. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezem, mert régen laptopon így csináltam és működött. Csak nem tudom hogy ez valami spéci funkciója volt vagy mindegyik tudja.
2020. febr. 2. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

A PC-hez való BT-adapterek alapesetben billentyűzet, nyomtató, külső hangszóró stb. működtetésére való transmitter, illetve telefonhoz fájlátvitelt is biztosíthat.

De van olyan BT-adapter is, ami USB-ről csak 5V tápot vesz és van rajta Jack audio kimenet, amit a PC vonalbemenetére lehet kötni (receiver).

Ezekből van olyan is, ami kétféle üzemmódra is alkalmas, de nem egyszerre.

Még egy érdekes állatfaj, ami a telefonról jövő BT-hangot MP3-ként szimulálja.

Az ember bedugja az autórádióba és a "hülye" azt hiszi, hogy egy pendrive-ot lát, amiről elkezdi lejátszani az MP3 fájlt. Közben meg a telefonról jön a hang.

2020. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem akkor lehetséges?

Ahogy végig gondoltam hardveres akadályát nem csak szoftverest láttam.

Esetleg ha valóban lehetséges tudnál linkelni egy olyan fajtát amivel működik?

2020. febr. 2. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Például:

[link]

Tehát itt lényeges, hogy a számítógép 3,5 mm Jack vonalbemenetére kell küldeni a létrejövő analóg hangot a Windows onnan tudja ismét digitalizálni. Utána a hangszórón már ismét analóg lesz.

Vagyis többszörös konverzió, ami a minőséget nem segíti elő.

Amikor az analóg hangot egy erősítő (vagy aktív hangszóró) analóg bemenetére kötjük, egyszerűbb a helyzet, nincs ennyi konverzió.

Lényegileg alábbi is hasonló, csak ez kis akkut is tartalmaz, ami micro USB-n keresztül tölthető, illetve mikrofont is a telefonáláshoz:

[link]

2020. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát ha iPhoneod van akkor airplay program kell a laptopra

ha telepítetted a laptopra akkor a telefon airplay eszközként fel fogja ismerni és áttolhatod a zenét, vagy akár a telefon képét is a laptopra

ezért jó iphoneosnak lenni! :)



pl az AirServer progi egész jó!


https://www.youtube.com/watch?v=iyanekOJe9A

2020. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom zenét szeretnél így hallgatni!? Csak egy javaslat! Havi 5 dollárért a spotify zeneáruházban korlátlanul tudsz zenét hallgatni. Fent lehet az alkalmazás a telefonodon ( Telekomnál már nem is számol adatot) ,számítógépeden és még a TV-n is. Ha e kettő utóbbira van kötve a hangfalad, akkora telefonod távirányítóként (is) működik.
2020. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem az volt a lényeg hogy gépről hallgassam a zenét. Hanem hogy bluetoothal tudják váltani mintha egy Jbl hangszóró lenne.

Egyébként YouTube musicot használok.

2020. febr. 3. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!