Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Sony Walkmanben kifolyt...

Egy Sony Walkmanben kifolyt az elem, valami tipp, hogy hogyan tudnám megtisztítani?

Figyelt kérdés
Szóval megtaláltam egy régi Walkmant, de fel kellett fedeznem, hogy sajnos kifolyt belőle az elem. Szerintem azért mert már nagyon régóta volt benne, a lényeg, hogy most fehéres, sószerű réteg van ott. Az elemet még nem vettem ki, nem nyúltam meg hozzá.

2020. febr. 5. 20:55
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Az anyag maró hatású, így olyan eszközzel nyúlj hozzá, amit nem sajnálsz (papír zsebkendő, nedves törlő, ...).

Takarítsd ki a kifolyt anyagot, amennyiben rozsdás alatta, akkor kapard le a rozsdát róla.

2020. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lúgos elektrolit, sajnos korróziót is okoz.

Kontakt tisztító és kenő spray elég hatékony vele szemben, vagy olaj, műszerolaj. A rozsdát persze nem távolítja el.

2020. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,óvatosan vedd ki az elemet,az érintkezőket le kell tisztítani ahogy már írták,ami meg nem jön le,ezt én finom csiszolóval szoktam leszedni,már amennyire lehet.
2020. febr. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!