Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Végfok ic -nek van bejáratási...

Végfok ic -nek van bejáratási ideje?

Figyelt kérdés

Az aktív hangfal erősítő részében, ma ki lettek cserélve a végfokok, és most egy kicsivel másabb lett a hangfalak hangja: erősebb lett a magas, olyan sziszegős, és az egész hangja olyan másabb mint volt.

Az lenne a kérdésem, hogy a végfokoknak van bejáródási ideje, hogy be kell neki járódni?



#hangfal #Végfok ic
2020. febr. 17. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nincs bejáratási idő, hanem a munkapontokat újra be kéne állítani.
2020. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Aktív hangsugárzókban egyszerű IC-s végfokok szoktak lenni, aminek nem tudsz munkapontot állítani.

Semmit nem tudsz állítani.

Bejáratási idő sincs.

A hang megváltozása elvileg annyira esélytelen, hogy inkább hajlamos lennék pszichológiai hatást belelátni, vagy esetleg valami másképp lett konfigurálva (külsőleg), ami ettől független.

Vagy alaposabban át kellene vizsgálni mindent, hogy pontosan mi és miért történt a munka során, hátha abból levonható lenne valami.

2020. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Esetleg ami még eszembe jutott: főleg a kurrens félvezetőket szeretik a kínaiak (is) "utángyártani", hamisítani.

Noha ma már csinálnak ők is sok jó alkatrészt, ugyanakkor jelen van a silány is. A megkülönböztetés ennek ellenére nem lehetetlen, viszont tapasztalatot igényel.

Előbb eredeti alkatrészre értettem, hogy annak ugyanúgy kell szólnia.

2020. febr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zzzoli ***** válasza:
Nincs ilyen! Vagy nem teljesen egyezik meg paramétereiben az új végfok IC, vagy netalán nem is pont ugyanolyan, csak helyettesítő típus, vagy sérült még más áramköri elem amikor tönkrement a végfok.
2020. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még észrevettem azt is, hogy a mélynyomónak lágyabb lett a hangja.

Ez a végfoktól lehet?

2020. febr. 18. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy más IC-t raktak bele, mint ami volt eredetileg. Ha ez lehetséges. nem tudom, annyira nem értek ehhez.
2020. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%

# 6

Más típust nem lehet betenni, a végfokok között ritkán vannak csereszabatos IC-k.

Silány másolatok viszont lehetnek, de ezt már kifejtettem (#3).

2020. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 22. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!