Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sztereó erősítőre mekkora...

Sztereó erősítőre mekkora bemeneti jel adható? Oké,110mV.

Figyelt kérdés

2020. febr. 18. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Általában vonalszintű jel:

[link]

2020. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Véletlen elküldtem a kérdést, de most kifejtem kérdesem..


Szóval van egy stereo erősítőm. Ha rákötöm a telefonomat max. Hangerőn és az erősítőt is maxra tekerem, majd a laptopomat is rákötöm és azt is felveszem maxra, akkor az jóval hangosabban szól. Kérdésem az lenne, hogy nem karosodik az erősítő?

Honnan tudom mi a max. Bemeneti jel?

Az operation indicator lámpa ha ég az azt jelenti minden okés?

Luxman lv 100 erősítő

2020. febr. 18. 22:39
 3/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, a kimeneti teljesítmény (hangerő) alapján érzékelheted, hogy mi a sok vagy nem sok.

Az igaz (mint esetedben is), hogy amikor van egy előerősítő, utána hangerőszabályzó, utána végerősítő, elvileg előállhatna olyan helyzet, hogy az előerősítő túl sok jelfeszültséget kap, ezért megvágja a jelet, betorzít (egyébként ártalmatlan módon).

Utána a hangerőt leszabályozzuk, vagyis a végfok már nem kap sokat, de a jel persze torz marad.

Csak ehhez komolyabb túlvezérlés kellene, amit abból veszel észre, hogy a hangerőt durván le kellene szabályozni, illetve hallanád a torzítást is.

Esetedben ilyenről nincs szó, mert a telefonok fülhallgató-kimenete a vonalszint alatt van. Ennek oka, hogy a tipikusan 32 ohmos fülhallgatókon a vonalszint (0,775 mV) már túl nagy hangerőt képezne.

2020. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát mehet addig az előerősítő, míg el nem kezd torzítani a végfok. Ezt nem találtam sehol sem.;) köszönöm a választ.
2020. febr. 19. 07:37
 5/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Most látom, volt egy elírásom:

0,775 V természetesen, azaz 775 mV.

Csak néha így, néha úgy írom, most meg jól összekevertem.

2020. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De azért vigyázz,mert a Sógor egy pár sör után már nem érzékelte a torzítást,pedig még villogott a Clip Led is.
2020. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha telefonról használom, akkor azt dughatom a Phono bemenetre is? Mert ott ugye van egy előfok is. A telefonom nem tud elég erős jelet adni. (Samsung galagy A70)
2020. febr. 19. 13:37
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A mágneses hangszedőhöz való bemenet két okból is alkalmatlan:

- Túl érzékeny, néhányszor 10 mV már kiütné.

- RIAA szabvány szerinti korrekciót alkalmaz: mélyemelés, magasvágás.

2020. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor marad a laptopról való zenehallgatás.

Nem mintha ilyen terveim lennének, de phono bemenetre elvileg lehetne mikrofont kötni? Az előfok miatt

2020. febr. 19. 19:08
 10/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Dinamikus mikrofon kevesebb feszültséget ad, mint a mágneses hangszedő, az elektret mikrofon pedig többet.

De egyébként is furcsán szólna a hangszínkorrekció miatt.

Telefonra vannak alkalmazások volume booster vagy hasonló neveken, bár állítólag nem mindenkinek működik.

Rootolt telefonon a Dolby Atmos képes megemelni a szintet.

Vagy ilyen BT-vevő is jól szól erősítővel:

[link]

Legalábbis, ami nekem van hasonló.

2020. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!