Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ezt a szünetmentest vegyem...

Ezt a szünetmentest vegyem meg, vagy a régibe új aksit?

Figyelt kérdés

Ezt néztem ki ami 30 ezer alatt meg van: [link]


De most egy ilyenem van 2 éve: [link]


Egy ilyen aksit akarok bele venni: [link]


Nem tudom melyikkel járok jobban, vagy 30 ezer valamennyit lehet rá kellene áldozzak akkor is ha nem akarok.


PC,Monitor,Router van rá csatlakoztatva, de sajnos a PC-t csak pár mp-ig bírja már, a routert sokáig.



2020. febr. 23. 13:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ilyen aksi van benne gyárilag: [link]
2020. febr. 23. 13:59
 2/11 Zzzoli ***** válasza:

Ha jó a szünetmentes, csak az akku haldoklik, akkor miért is gondolkodsz komplett cserében?

Veszel egy olyan akkut amit belinkeltél, aztán mehet vele megint tovább.

2020. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogyhogy a PC-t csak 5mp-ig tudja tartani már, de a monitor villog (mert a pc ki van kapcsolva) és a router is sokáig tudja üzemeltetni kb majdnem 1 órát.
2020. febr. 23. 15:00
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor lenne még egy, de nem nagyon akarok drágán költeni ha nem muszáj.
2020. febr. 23. 15:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Hogyhogy a PC-t csak 5mp-ig tudja bírni már? De a monitor villog (mert a pc ki van kapcsolva) és a router is sokáig tudja üzemeltetni kb majdnem 1 órát bír.
2020. febr. 23. 15:23
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
De ezen mi a kérdés, a PC nyilván nagyobb áramot vesz fel. Akkucsere is nyilván olcsóbb megoldás.
2020. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Írtam hogy hogyhogy nem bírja a pc mint régen, de a routert bírja.


Mikkor fogja teljesen meg adni magát az aksi?

2020. febr. 23. 15:32
 8/11 A kérdező kommentje:

Meg mondta egy informatikus minden honnapban merítsem le teljesen az aksit, mint a telefonoknál is kell néha.


Ez igaz?

2020. febr. 23. 15:34
 9/11 Zzzoli ***** válasza:

Nem kell minden hónapban, de az életciklusa során nem árthat párszor átmozgatni az akkut, ami áramszünet esetén meg is történhet.

Hónapos sűrűséggel nem kell.

2020. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
44%

Telefon Li-ion akkuján sem segít a lemerítés, ez meg ólom-savas akku, ami idővel szulfátosodhat, ezen sem fog már segíteni. Egyébként is lemerítetted már, eszerint.

Impulzuskezeléssel lehetne talán kísérletezni, ami felszaggathatja a kialakult szulfátréteget, de nem hinném, hogy túl sokra mennél vele. Ráadásul nekem még a kis javulás tartósságáról sincsenek jó tapasztalataim.

Azt meg a laikusok is értik általában, hogy egy nagyobb teljesítményű fogyasztót kevesebb ideig képes ellátni ugyanazon akku, mint a kisebb fogyasztót.

Még akkor is, ha nincsenek tisztában az akku megnövekedett belső ellenállásán eső feszültség következményével, illetve annak terhelőárammal való összefüggésével.

Úgyis egy a lényeg: szar az akku. Jósolni pedig sajnos én sem tudok, ezek nem kiszámítható dolgok.

2020. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!