Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Távirányítós autó nyáklap?

Távirányítós autó nyáklap?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volna egy kis távirányítós autóm amit nagyon régen kiskoromban szétszedtem mert na :D és most sok év után újra össze akarom rakni, A kérdésem az lenne, hogy a kis autó nyáklapján volna sok hely ahonnan kiszedtem a vezetékeket és ki szeretném deríteni hogy mi minek a vezetéke. a vezetékek helyén vannak jelölések is ezek az alábbiak: B, V+, F, L+, L-, G, L, R. ezek közül a B(back) vagyis hátramenet, F(forvard) vagyis előre menet, L és R (left, right) vagyis jobbra és balra jelöléseket már tudom hova tartoznak, de a V+(2 kis csatlakozó helye van) L+ és L-, és G jelöléseket nem tudom hová tenni. Ezek a jelölések milyen angol szavakat takarhatnak? egyébként az autónak van világítása(de azt már tudom fixen, hogy hová kell kötni) illetve van féklámpája is( ami csak fékezéskor működik) ennyi extra van rajta?



2020. febr. 28. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Fotó a panelról?
2020. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fotót hogyan tudok küldeni
2020. febr. 28. 19:23
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Kérdőjellel: [link]

V+ logikusan a pozitív betáp,

GND (ground) a közös viszonyítási pont, negatív testelésű rendszer esetén hadd ne mondjam.

De mindig az áramkört magát kell nézni, nem távoli tippekre hagyatkozni.

2020. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2020. febr. 29. 06:43
 5/5 A kérdező kommentje:
hiányzik belőle pár ellenállás meg egy kondenzátor is de azt tudom pótolni
2020. febr. 29. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!