2.1 mélynyomó autóba?

Figyelt kérdés

Tökéletesen működő (28 W-os) készüléket szerettem volna beépíteni autóba, de nem sikerült úgy ahogy elterveztem. A benne lévő trafónak két megcsapolása van, mindkettő 12V 1.8A, ezáltal 3 vezeték csatlakozik az alaplaphoz, a közös fekete és a két kék. A transzformátort kivettem, a két kéket egybe kötöttem, és így próbáltam egyszerűen egy 12V-os (max. 20W teljesítményű) DC-AC adapterrel működtetni, kevés sikerrel. Nem szólalt meg, az egyetlen hang amit kiadott magából, az egy halk búgás volt, a kapcsoló félállásában. Próbáltam 12V-os csavarbehajtó akksijáról is, azzal még ennyit sem produkált. Próbáltam a polaritást felcserélni, úgy sem sikerült.


Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. jan. 14. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha két 12V leágazás van, akkor esélyes, hogy az egyik -12, vagy ha úgy tetszik, 24V középleágazással. Simán egy 230V inverterrel egyszerűbb lenne, vagy kis autós végfokról menni a hangszóróra.
2020. jan. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is próbáld ki ismét az eredeti trafójával, hogy nem tetted-e tönkre.

Ez ugyanis egyáltalán nem egészséges, hogy AC helyett DC-t ilyen módon adtál neki. Az a vicc, hogy még szimpla AC 12V-ról is elment volna (egyik a GND), mert úgy az egyenirányító egyik félhullámot a pozitív, másikat a negatív pufferre tolja. Igaz, hogy félhullámmal nem olyan jó, de a puffer azt is feltolja, legalább működik és nem megy tönkre.

Autóban úgy működhetne, hogy beteszel egy másik akkut is, negatív tápnak (-12 V). Vagy készítesz egy olyan DC-konvertert, ami negatív tápot állít elő a pozitívból.

Azt nem ajánlanám, hogy a 12 V-ot felezd meg, mert kevés is, meg a GND is eltolt lenne +6 V-tal.

2020. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 15. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!