Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » E-ink monitort érdemes vásárol...

Csinosfiu69 kérdése:

E-ink monitort érdemes vásárolni számítógép előtti munkavégzéshez?

Figyelt kérdés

2020. márc. 2. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
E-ink monitort, számítógéphez??? Megőrült...
2020. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

hátútazthogy hogyis?

milyen munkát végzel amihez ilyen monitor kellene?

2020. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szirty ***** válasza:

Mennyire vagy tisztában az e-ink kijelzők tulajdonságaival?

Ha nem nagyon, akkor nézz utána mert komoly csalódás érhet!


Milyen munkához kellene?

2020. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
2020. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak egy Dasung nevű cég gyártott ilyet 13,3" méretben pár éve, gondolom horror áron. Hacsak nem erős napfényben dolgozol, nincs rá szükség. Ha a szemed félted, felesleges. Nézz körül, majdnem mindenki gép vagy tévé előtt ül órákig, vagy a mobilját bámulja, és szerintem nincs több szemüveges, mint 50 éve.
2020. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Dehogy érdemes. Sokkal rondább a képe mint egy hagyományos monitoré és a válaszideje is óriási.

E-ink kijelzőket e-bookokban szoktak használni.

2020. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

# 2/6 Amihez konkrétan kellene: tanulás pdf-ekből, nyelvtanulás (szótanító programok), programozás (Most attól tekintsünk el hogy én ezeket munkának tekintem)

# 3/6 Tisztában vagyok vele hogy kompromisszumokkal járna, bár tekinthetjük kiegészítő/másodlagos monitornak is.

# 4/6 Nem kell hogy színes legyen, mert esetemben szinte csak szöveges tartalmakról beszélünk.

# 5/6 Most is egy kezemen meg tudom számolni a szóbajöhető termékeket. E-book-osok dícsérik, állítólag jó a szemnek. Nekem kiszárítja a szememet az a laptop kijelző ami most van (és a TV nézés is), legalábbis így érzem. (Tolom a szemcseppet stb.) Ez a probléma más tevékenységnél, például vezetésnél, utazásnál, nem jelentkezik, ebből tippeltem hogy a monitorokkal van a probléma.

# 6/6 Jellemzően szöveges tartalmat jelenítenék meg rajta, a - mondjuk - 300 miliszekundumos válaszidő sem probléma. E-book-on nem tudok annyi féle felhasználói programot futtatni mint a laptopomon. Tehát nem olyan univerzális mint egy PC.


Most egy kicsit összezavartatok. Lehet hogy eltérőek a számítógép-felhasználási szokásaink. Szóval engem nem érdekel a "felhasználói élmény" pl. a videók amiket nézek ott is inkább a hang és felirat a lényeges.

2020. márc. 8. 20:32
 8/14 anonim ***** válasza:

" pl. a videók amiket nézek ott is inkább a hang és felirat a lényeges."


Szerintem ezen kb. nem lehet videót nézni.

Egyáltalán miért fontos neked az e-ink?

2020. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

# 8/8 Leírtam hogy mire használom a számítógépet.

Az e-ink -től a szemem kevésbé elfáradását várom.

Tehát a tanulási teljesítményem növekedését várom ettől a technológiától.


Van valakinek konkrét tapasztalata? Javít a helyzeten?

A "Könnyű a szemnek" csak kereskedői hazugság?

2020. márc. 8. 20:52
 10/14 anonim ***** válasza:

De leírtam, hogy videót sem fogsz tudni nézni vele. Hidd el, hogy okádék élmény lesz, nem arra van kitalálva ez a technológia, hogy számítógépekhez használd.


Milyen monitorod meg tv-d van, hogy ennyire nem bírja a szemed?

2020. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!