Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy szóljon tisztán a hangren...

Hogy szóljon tisztán a hangrendszerem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy onkyo tx-sr507 és egy pár AR18 hangfal van a birtokomban, és nem szólnak tisztán aux kimenetről (se telefon, se laptop). Nagyon dilettans vagyok a temahoz, ezert semmit nem allitgattam az erősítőn (kiveve, hogy 4 ohm-os legyen a speaker).Lenne esetleg egy pár tippetek, hogy tudnám szépen megszolaltatni a rendszert?

Előre is köszi!



2020. márc. 4. 16:41
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Auxiliary input soha nem kimenet, hanem bemenet.

Más jelforrásról sem jó?

Nem hibás véletlenül valamelyik, mit értesz azon, hogy nem tiszta?

2020. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zzzoli ***** válasza:

Na igen, mi az hogy nem szól tisztán? Az átvitellel van gond, vagy zajos esetleg brummos a hang?

Olyan jelforrással és vezetékkel kell kipróbálni ami más erősítővel jól szól, ha azzal sem jó, lehet rossz az erősítőd is.

2020. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

huhh, teljesen jogos, bemenet. nos most sajnos nincs elérhető közelségben, de holnap megnézem a HDMI-t illetve a rádiót, hogy szól. Sajnos nem emlékszem pontosan.

A nem tiszta alatt ilyen faramucin megfogalmazva azt értem, hogy olyan mintha ilyen "fátyolos" / "tompa" lenne a hang. A mélyek egészen a helyükön a magasak nem, a basszus megint oké.

Kipróbáltam másik erősítőt a vezetékkel/telefonnal és teljesen szépen szólt.

Elképzelhető hogy a hangfal a ludas? 25 éves ugyebár...

2020. márc. 4. 21:15
 4/4 Zzzoli ***** válasza:
51%

Hangfal is lehet ludas, például a magassugárzó megsült, megszakadt.

Az az Acoustic Research elég régi hangfal, de ettől nem rossz, viszont lehet már vele probléma. Leggyakoribb a magassugárzó, de lehet hiba a hangváltóban is, de erre jóval kisebb az esély.

2020. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!